Home > artykuł sponsorowany > Cyberpunk 2077 – wszystko co powinieneś wiedzieć

Cyberpunk 2077 – wszystko co powinieneś wiedzieć

CyberPunk 2077 to gra, na którą czeka wielu miłośników gamingu. Po wielkim sukcesie CD Projekt RED, jakim był Wiedźmin, fanom tego studia bardzo długo przyszło czekać na nową propozycję. Jak bardzo była ona wyczekiwana, niech świadczy fakt, że kiedy po kilku latach od zapowiedzi w końcu na Twitterze Cyberpunk 2077 pojawiło się krótkie „beep”, wiadomość doczekała się błyskawicznie 20000 retweetów.  

  1. •Skąd wziął się pomysł na tę grę?
  2. •Jakiego sprzętu potrzebujesz, żeby grać?
  3. •Co się wydarzy? – fabuła Cyberpunk 2077
  4. •Jakiego rodzaju to gra?
  5. •Gdzie kupić grę?

Skąd wziął się pomysł na tę grę?

Cyberpunkt 2077 to adaptacja papierowej gry fabularnej Cyberpunk 2020, którą w 1990 roku opublikował Mike Pondsmith. W Polsce ukazała się ona 5 lat później i podobnie jak w wielu innych miejscach na świecie zrobiła ogromną karierę. Była to typowa gra fabularna osadzona w futurystycznym, nieco przerażającym świecie, w którym główne role odgrywali m.in. cybernetyczny komputerowy hacker,  nowoczesny koczownik i włóczęga, spekulant giełdowy i multimilioner, a także szmugler. Akcja Cuberpunk 2077 jest osadzona 57 lat później w dystopijnym mieście Night City.

Jakiego sprzętu potrzebujesz, żeby grać?

Co prawda oficjalne wymagania sprzętowe nadal nie zostały ogłoszone przez CD Projekt RED, natomiast pojawiło się już bardzo dużo spekulacji na ten temat, z których można już chyba wynieść ogólne rozpoznania dotyczące sprzętu. Trzeba pamiętać, że gra postawiona została na autorskim silniku studia, czyli RED Engine. Ten sam silnik został wykorzystany do gry Wiedźmin III: Dziki Gon. Cuberpunk 2077 ma być co prawda jeszcze lepszą wersją tego rozwiązania niż to, które gracze znają z Wiedźmina, więc można się domyślać, że ta najnowocześniejsza technologia będzie wymagała niezłego sprzętu. W minimalnych wymaganiach zakładać więc trzeba, że potrzebny będzie procesor Intel Core i5-2500K 3.3GHz, AMD Ryzen 5 260 3.9 GHz. Nie mniej istotna będzie karta graficzna. Jako minimalny wymóg trzeba założyć kartę Nvidia GeForce GTX 780/AMD Radeon R9 280 3GB. Potrzebne będzie także co najmniej 12 GB pamięci RAM. Jeśli chodzi o system operacyjny, to pojawia się coraz więcej spekulacji dotyczących współpracy CD Projekt RED z Microsftem, która miałaby skutkować kompatybilnością gryjedynie z najnowszym systemem Windows 10, natomiast nie jest to jeszcze pewne.

Wśród rekomendowanych rozwiązań sprzętowych znajdują się na ten moment:

  • •procesor: Intel Core 7-8700K 3.7 GHz,
  • •Nvidia GeForce GTX 1070/AMD Radeon RX Vega 56 8GB lub lepsza karta graficzna
  • •16 GB pamięci RAM.

Warto zaznaczyć, że gra będzie także dostępna na konsole, zarówno Play Station jak i Xbox. Autorzy gry zapewniają, że będzie ona w pełni dostosowana do nowych wersji konsol, które swoją premierę będą miały w końcówce 2020 roku. 

Co się wydarzy? – fabuła Cyberpunk 2077

Podstawowa rola gry to V – najemnik, który walczy o przetrwanie w dystopnijnym, futurystycznym świecie. Aby przeżyć, musi zdobyć implant gwarantujący mu nieśmiertelność. Gracz ma mieć możliwość ustawienia płci, wyglądu oraz innych cech swojego bohatera. Wszystkie wydarzenia będą rozgrywały się w świecie opanowanym przez anarchię i wyraźne podziały klasowe. 

Jakiego rodzaju to gra?

Cyberpunk 2077 to gra aRPG, czyli fabularna gra akcji, której świat jest otwarty na eksplorację ze strony gracza. Estetyka gry jest zanurzona w retrofuturyzmie, nawiązującego do lat 80., kiedy stworzona została pierwsza wersja Cyberpunk. Gra nawiązuje to tej stylistyki, która stanowi wcielenie wyobrażeń o negatywnych konsekwencja rozwoju technologii. 

Gdzie kupić grę?

Oficjalna premiera Cyberpunk 2077 ma nastąpić 17 września 2020 roku. Już teraz można jednak zamawiać grę w dobrych sklepach z grami komputerowymi, a także marketach ze sprzętem elektronicznym.