Home > Gry > Złapałeś je wszystkie? To jeszcze nie koniec. Wielka aktualizacja Pokemon Go

Złapałeś je wszystkie? To jeszcze nie koniec. Wielka aktualizacja Pokemon Go

Niantic potwierdził, że czasami słucha uwag graczy i już w tym tygodniu kultowa aplikacja Pokémon Go otrzyma długo wyczekiwaną aktualizację wprowadzającą ponad 80 nowych stworków z regionu Johto.

Wiele z dostępnych obecnie Pokémonów z pierwszej generacji ma otrzymać ewolucje znane z późniejszych wydań gry. W wersjach Gold, Silver i Crystal pojawiają się dwie nowe ewolucje lubianego Eevee – Umbreon i Espeon – które trafią teraz do gry tworzonej przez Niantic, wraz z Pokémonami posiadającymi różne warianty zależne od płci.

Oprócz nowych stworzeń zmieni się także sama rozgrywka; dodane zostaną nowe zachowania „poków”, lecz autorzy gry nie podzielili się z fanami szczegółami na ten temat. Odświeżono interfejs łapania Pokémonów – zamiast otwierania dodatkowego menu przedmioty będą mogły zostać zmienione z poziomu ekranu z napotkanym stworkiem. Dodane zostaną dwie nowe jagody – Nanab Berry (spowalnia dzikiego Pokémona w celu łatwiejszego złapania) oraz Pinap Berry (podwaja liczbę cukierków zdobywanych przy złapaniu).

Kolejną nowością jest możliwość dostosowania wyglądu trenera, zmieniając jego ubiór. Niestety wciąż nic nie słychać o wprowadzeniu pełnego systemu walki lub wymiany Pokémonów.

Źródło: Pokemon Go

Tomasz Hotloś