Home > artykuł sponsorowany > Zawsze można sprawdzić, kto dzwonił

Zawsze można sprawdzić, kto dzwonił

Mając telefon komórkowy, odbiera się rozmowy z różnych numerów – przeważnie sobie znanych lub z których abonent spodziewa się nadchodzącego połączenia. Niestety, zdarzają się i niepożądane połączenia – reklamy, oferty, niesmaczne żarty, czy poszukiwanie dłużników.

Czy można się bronić przed niechcianymi połączeniami?

Przede wszystkim można wyeliminować połączenia z numerów zastrzeżonych. Taka funkcja bywa dostępna w niektórych modelach telefonów albo można ją włączyć u swojego operatora. w ten sposób abonent zyska pewność, że dodzwaniać się do niego będą jedynie osoby z numerów jawnych, które łatwo sprawdzić lub na które  – w razie czego – łatwo oddzwonić.

Czy da się jednak sprawdzić, kto dzwonił z nieznanego abonentowi numeru, bez odbierania rozmowy lub oddzwaniania? Oczywiście – taką możliwość daje Internet.

Dlaczego warto zacząć sprawdzać numery w sieci?

Przede wszystkim jest to darmowe i zupełnie bezpieczne.

Oddzwonienie na dany numer może wiązać się ze sporym kosztem i to nie tylko wtedy, jeśli jest to numer zagraniczny, który czasem przypomina początkiem zwykły, krajowy numer komórkowy. Bywa, że oszuści specjalnie „puszczają sygnał” z takiego numeru licząc, że abonent – ciekawy, kto dzwonił – oddzwoni. A później taka osoba drogo za swoją ciekawość i brak czujności zapłaci przy kolejnej fakturze za abonament. Nie warto więc ryzykować.

Odbieranie wszystkich rozmów z nieznanych numerów może czasem powodować rozmowy w sprawie różnych ofert, którymi najczęściej abonenci nie są zainteresowani i tracą tylko czas na wysłuchanie tego, co ma do powiedzenia dzwoniący konsultant.

Sprawdzenie numeru w sieci – np. na stronie  https://infonumer.pl – trwa zaledwie chwilę i nic nie kosztuje, nie wymaga rejestracji na żadnym portalu – innymi słowy, po prostu się opłaca. A można przy okazji zdobyć naprawdę sporo informacji o wielu numerach, z których przychodzą niepożądane połączenia. Można w ten sposób uchronić siebie i być może inne osoby przed odbieraniem rozmów, których przeprowadzać nie chcą lub z którymi łączą się nieprzyjemne niespodzianki.

Można i korzystać i samemu dzielić się wiedzą

Na tego typu stronach można nie tylko czytać o doświadczeniach innych użytkowników z konkretnymi nieznanymi numerami, ale i samemu podzielić się własnymi. Dlaczego warto? Bo każda kolej opinia o konkretnym numerze dopełnia obrazu i lepiej uświadamia niedogodności oraz zagrożenia związane z niektórymi numerami.

Prawda jest taka, że abonentów przed pewnymi przykrymi doświadczeniami z rozmowami przychodzącymi chronią jedynie: wiedza i ostrożność.