Home > Eventy > Zapraszamy na Studencki Festiwal Informatyczny

Zapraszamy na Studencki Festiwal Informatyczny

Które miasto jest informatyczną stolicą Polski? Pod koniec przyszłego tygodnia z pewnością będzie nią Kraków, dawna siedziba królów. A to wszystko z inicjatywy naszych studentów.

Członkowie naukowych kół z następujących krakowskich uczelni: Akademii Górniczo-Hutniczej, Uniwersytetu Ekonomicznego, Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Politechniki Krakowskiej co roku jednoczą się, aby z pasją i wielkim zaangażowaniem stworzyć coś niepowtarzalnego – bezpłatną konferencję, która gromadzi w jednym miejscu studentów i absolwentów informatyki, entuzjastów tej dziedziny oraz znane persony z branży IT, jak Kevin Warwick, Håkon Wium Lee, czy Richard Stallman. Mowa oczywiście o Studenckim Festiwalu Informatycznym.

Przez trzy wiosenne dni w Krakowie bezsprzecznie rządzi informatyka. Festiwal jest bowiem największym i najważniejszym tego typu wydarzeniem w Europie środkowo-wschodniej! Od roku 2005 zjeżdża się tu masa studentów, uczniów szkół średnich, nauczycieli, pracowników, przedstawicieli firm oraz znanych specjalistów z całego świata. Co ich łączy? Chęć poszerzania wiedzy informatycznej, wymiany doświadczeń i przemyśleń z ludźmi o podobnych zainteresowaniach. W tym roku, już po raz 11 dajemy im taką możliwość.

Szeroki wachlarz poruszanych tematów sprawia, że każdy uczestnik z pewnością znajdzie coś dla siebie. Liczne wykłady, zawsze na wysokim poziomie merytorycznym, pozwalają na pogłębienie wiedzy teoretycznej, a ciekawe warsztaty prowadzone pod okiem kompetentnych, branżowych specjalistów umożliwiają praktyczne przećwiczenie swoich umiejętności. Podczas tegorocznej edycji Festiwalu uczestnicy będą mieli okazję m.in.  wysłuchać prelekcji José Valima dotyczącej nowego języka programowania Elixir, dowiedzieć się co nieco o projektowaniu gier od profesjonalisty – Kacpra Kwiatkowskiego, mającego w swoim portfolio takie tytuły, jak „This War of Mine”, czy „Sleepywalker’s Journey” oraz odbyć naukową podróż w przestrzeń kosmiczną wraz ze znanym pracownikiem CBK PAN w Warszawie, dr inż. Marcinem Stolarskim, popularyzatorem nauki, który na co dzień zajmuje się budową satelitów naukowych BRITE-PL.

Marzec w kalendarzu każdego informatyka – zarówno początkującego, jak i bardziej zaawansowanego, powinien zająć szczególne miejsce. To właśnie wtedy, w dniach 12-14 marca 2015 roku, w Hali Sportowo-Widowiskowej Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, odbędzie się 11 edycja Studenckiego Festiwalu Informatycznego. Wstęp jest całkowicie bezpłatny, a wyniesione z niego wiedza i umiejętności – bezcenne.

Wszystkich zainteresowanych, którzy chcieliby dowiedzieć się czegoś więcej o konferencji, odsyłamy na naszą stronę internetową www.sfi.org.pl oraz profil na portalu społecznościowym Facebook: https://www.facebook.com/Studencki.Festiwal.Informatyczny.

Źródło: informacja prasowa