Home > Mobilne > Felietony > Youtube Go

Youtube Go

Google zapowiedziało kolejną już aplikację do obsługi YouTube. Tym razem jest to aplikacja pozwalająca na zapisywanie wideo do pamięci telefonu i oglądanie go bez połączenia z internetem.

Niestety YouTube Go, bo tak nazywa się aplikacja, na razie będzie dostępne jedynie na rynkach rozwijających się, a wystartuje w Indiach. Jest to dość zrozumiałe posunięcie, ponieważ właśnie w krajach o słabym dostępie do bezprzewodowej sieci apka ma mieć największe zastosowanie. Internet jest tam zbyt wolny i pakiety danych zbyt drogie na to, by oglądać wideo na przykład w podróży i dlatego rozwiązanie z udostępnieniem biblioteki YouTube w trybie offline ma duże znaczenie. Przy zapisywaniu każdego wideo będzie możliwy wybór jakości, w jakiej chce się je pobrać. Dodatkowo aplikacja będzie oferowała możliwość dzielenia się ściągniętymi materiałami ze znajomymi, choć Google nie wyjaśniło jeszcze, w jaki dokładnie sposób będzie się to odbywać.

YTGO-App-screens-preview

Faktem jest, że na rynku obecnie istnieje już wiele aplikacji pozwalających zapisywać wideo z YouTube w pamięci telefonu, lecz są one nieoficjalne i nie współpracują z Google. Wiele osób zapewne chciałoby, żeby taka opcja została wprowadzona do głównej aplikacji YouTube oraz była dostępna również na naszym rynku, lecz póki co się nie to nie zanosi. Nie wiadomo też, czy wszystkie treści będą dostępne do odtworzenia offline, czy też na przykład muzyka będzie wyłączona z tej funkcjonalności.

Share

Nie będzie to jednak funkcja wyjątkowa dla rynków rozwijających się, ponieważ te najbardziej rozwinięte mają swoją możliwość zapisywania wideo offline, oglądania bez reklam i słuchania muzyki bez przerwy i nazywa się ona YouTube Red. Niestety w naszym kraju nie jest dostępna, w związku z czym, postawieni pomiędzy dwoma rozwiązaniami, jesteśmy zmuszeni do korzystania z nieoficjalnych aplikacji lub po prostu zużywania naszego transferu danych. Na szczęście zasięg szybkiego internetu w naszym kraju stoi na wysokim poziomie, a ceny nie są wygórowane.

Źródło: https://youtube.googleblog.com/2016/09/youtube-go-youtube-reimagined-for-next.html


Autor tekstu:

Patryk Bijak