Home > Mobilne > Xperia XZ otrzymuję nagrodę „Najlepszy Nowy Smartfon” na targach MWC w Barcelonie

Xperia XZ otrzymuję nagrodę „Najlepszy Nowy Smartfon” na targach MWC w Barcelonie

GSMA jest ogólnoeuropejską organizacją która jest corocznym gospodarzem targów MWC w Barcelonie, zajmuje się ona także przyznawaniem corocznych nagród Global Mobile Awards, lub w skrócie GloMo, które są przyznawane najlepszym firmom technologicznym w wielu kategoriach. W 2017 roku statuetki otrzymało ponad 40 firm. Samsung może pochwalić się nagrodą dla najlepszego smartfonu 2016, ale to Sony zdobyło nagrodę dla najlepszego nowego smartfona za swoją Xperię XZ Premium.

gsmarena_001 (1)

Sony na targach MWC pokazało nam cztery nowe urządzenia – Xperia XZ Premium, Xperia XZs, Xperia XA1 oraz Xperia XA1 Ultra. Pierwszy z nich, czyli XZ Premium jest obecnie flagowym modelem w ofercie Sony. Posiada on 5,46” wyświetlacz 4K, procesor Snapdragon 835, aparat z matrycą o rozdzielczości 19 Mpx wraz z technologią Motion Eye, a także możliwością nagrywania filmów w zwolnionym tempie z prędkością 960 klatek na sekundę.

Xperia XZ Premium posiada chromowaną obudową i trzeba przyznać, że wyglądała oszałamiająco na stanowisku Sony. Co można zobaczyć na zdjęciu poniżej, na którym widzimy Pana Tsutomu Sato, Dyrektora działu Marketingu Globalnego Sony Mobile trzymającego nagrodę od GSMA.

gsmarena_001 (2)

Innymi zwycięzcami są między innymi Amazon, który otrzymał nagrodę za Amazon Echo, oraz Niantic, który otrzymał nagrodę za Pokemon Go.

Miłosz Kłosowski

źródło: GSMArena