Home > artykuł sponsorowany > Jak wybrać komputer stacjonarny?

Jak wybrać komputer stacjonarny?

Nie wyobrażamy sobie w tej chwili życia bez komputerów, które pomagają nam w pracy i w domu.

Dzięki nim możemy łatwo i szybko wykonać pewne sprawy – wysłać e-mail z istotnymi informacjami, wykonać pewne rozliczenia, zrobić przelew na dany rachunek, ale i obejrzeć jakiś film, przeczytać aktualne informacje, skontaktować się z przyjaciółmi itp. Większość osób inwestuje w tej chwili w laptopy, czyli przenośne komputery, które wszędzie można ze sobą zabrać. Niektórzy – zwłaszcza w wielkich firmach – wybierają jednak komputery stacjonarne. Tylko gdzie znaleźć te najlepsze? Jak wybrać dobry komputer stacjonarny? Czym się kierować?

Czemu warto kupić komputer stacjonarny?

Chociaż niektórym wydaje się, że era komputerów stacjonarnych już mija, nadal są dość popularne. Wszystko dlatego, że to dużo tańsza opcja dla komputerów przenośnych, więc jeśli komuś nie zależy na mobilności, nie musi wydawać przesadnie dużo. Tym bardziej jeśli skorzysta z różnych promocji, albo wybierze komputery poleasingowe. Komputer stacjonarny jest bardzo wydajny, posiada lepsze chłodzenie, łatwiej i taniej można go naprawić, a poza tym można dopiąć do niego różne podzespoły. Cieszy się popularnością także i dlatego, iż jest mniej podatny na uszkodzenia, więc zdecydowanie może służyć właścicielowi przez długi czas. Należy jednak zdecydować się na odpowiedni model!

Jaki komputer stacjonarny kupić?

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na wiek komputera i sprawdzić czy wszystko działa jak należy. Wybierając model dla siebie, należy się zastanowić do czego głównie będzie używany – czy do gier, czy do oglądania filmów, czy do pracy… Komputer używany w celach zawodowych musi być przede wszystkim bezawaryjny. Z kolei często używany do gier czy transmisji komputer musi odznaczać się dużą wydajnością. Rdzenie procesora 2-4, dobra karta graficzna, ekran o odpowiedniej przekątnej, co najmniej 4 GB pamięci RAM do użytku domowego i dużo więcej do pracy, a do tego twardy dysk co najmniej 500 GB – to wszystko rzeczy, na które należy zwrócić uwagę przy zakupie. Oczywiście, liczy się też design komputera, który cały czas stoi w tym samym miejscu, więc musi pasować do otoczenia. Na szczęście sklep komputerowy vedion.pl posiada mnóstwo komputerów (również stacjonarnych) do wyboru. Warto tam zajrzeć, by wybrać coś dla siebie.