Home > Internet > Wielki dzień dla Dropbox’a – start dwóch nowych usług

Wielki dzień dla Dropbox’a – start dwóch nowych usług

Dziś jest wielki dzień dla Dropbox’a. Firma ogłosiła uruchomienie dwóch nowych usług.

Pierwsza z nich to Dropbox Paper, który jest odpowiedzią na oprogramowanie od Google, a konkretnie Goole Docs. Jest to narzędzie do zarządzania workflow udające aplikacje do robienia notatek. Oczywiście możemy z niego korzystać tylko do pisania, ale jego główną funkcją jest zarządzanie i przypisywanie zadań w zespole oraz generowanie prezentacji w aplikacji Keynote lub podobnych.

dropbox paper

Paper został uruchomiony jako zamknięta beta w drugim kwartale ubiegłego roku, aby potem w trzecim kwartale przeistoczyć się w publiczną betę. Od dziś jest dostępny dla wszystkich użytkowników Dropbox’a i został przetłumaczony na 21 języków.

Drugą z nich jest Smart Sync – to usługa pozwala uzyskać dostęp do naszych plików, które trzymamy „w chmurze” w taki sposób jakby były trzymane lokalnie na twardym dysku. To oznacza, że nie ma potrzeby najpierw synchronizować plików z chmurą, aby móc je potem pobrać na urządzenia, z którego aktualnie korzystamy. Będziemy pracować na pliku będącym w sieci, ale będzie on pokazywał się w menadżerze plików z którego korzystamy. Dokumenty zachowują się tak jakby były trzymane na naszym twardym dysku.

dropbox sync

Smart Sync jest, póki co dostępny wyłącznie dla użytkowników firmowych i nie ma na moment obecny żadnych informacji mówiących o tym, kiedy będą mogli z niego skorzystać wszyscy inni użytkownicy. Głównym zadaniem usługi Smart Sync w firmach jest oszczędzanie miejsca na dyskach pracowników, zazwyczaj użytkownicy pracują na dużych plikach, ale kopiowanie ich na komputery  powoduje zajmowanie ich miejsca na dysku. Smart Sync minimalizuje tę niedogodność.

Ku ścisłości – potrzebujemy połączenia z Internetem, aby korzystać ze Smart Sync. Usługa działa na komputerach pracujących pod kontrolą macOS Sierra i Windows.

źródło: GSMArena

Miłosz Kłosowski