Home > Newsy > UPC informuje o rozszerzeniu zasięgu internetu. Sprawdź, czy będziesz mieć dostęp do sieci 1 Gb/s

UPC informuje o rozszerzeniu zasięgu internetu. Sprawdź, czy będziesz mieć dostęp do sieci 1 Gb/s

UPC Polska poinformowało o dodaniu nowych miast do listy dostępności gigabitowego łącza internetowego. Firma kontynuuje swoją strategię ekspansji gigabitowej infrastruktury, wspierając tym samym cyfrową transformację biznesu i społeczeństwa, przyspieszoną przez pandemię COVID-19.

Zasięg gigabitowego internetu już w prawie 60 miastach

Do tej pory z prędkości gigabitowej mogli korzystać między innymi mieszkańcy Warszawy, Gdańska, Szczecina, Bydgoszczy, Wrocławia, Katowic, Częstochowy, Krakowa, Rudy Śląskiej, Tychów, Lubina, Gdyni czy Sopotu. Od teraz również mieszkańcy Rzeszowa, Lublina oraz Gliwic mogą zamówić u siebie dostęp do szybkiego łącza. Internet o prędkości 1 Gb/s jest rozwiązaniem zarówno dla klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Jest obsługiwany modem Giga Connect Box, który zapewnia nie tylko szybkość, ale także wysoką jakość Wi-Fi, między innymi dzięki systemowi Smart Wi-Fi, który inteligentnie zarządza siecią bezprzewodową, umożliwiając stabilne korzystanie z internetu na wszystkich urządzeniach.

Dzięki uruchomieniu internetu 1Gb/s w Lublinie, Rzeszowie i Gliwicach, nasza gigabitowa usługa jest dostępna w 62 miastach, obejmując tym samym 2,5 miliona gospodarstw, co stanowi 70% zasięgu naszej sieci. To dowód naszego zaangażowania w inwestycje i rozwój najlepszego internetu i cyfrowej rozrywki, które są kluczowe dla tworzenia gospodarki cyfrowej i społeczeństwa gigabitowego, szczególnie w trakcie pandemii COVID-19 mówi Robert Redeleanu, Prezes UPC Polska

UPC Polska rozszerza zasięg 1Gb/s internetu do 2,5 miliona gospodarstw domowych

Przypominamy, że przed zamówieniem usługi warto sprawdzić, czy jest ona dostępna w Twoim miejscu zamieszkania. Aby to zrobić, należy skontaktować się z danym operatorem, w tym przypadku z przedstawicielem firmy UPC.

Źródło: Materiały Prasowe