Home > Recenzje > TrueLife NannyWatch A15 – niania na nadgarstku

TrueLife NannyWatch A15 – niania na nadgarstku

TrueLife NannyWatch A15

Elektroniczne nianie to z reguły dwa wolnostojące urządzenia, które możemy postawić na półce. Truelife NannyWatch A15 zupełnie zrywa z tym określeniem, ponieważ niania ma formę zegarka. Dzięki temu zawsze jest przy Tobie, nieważne co robisz. Jak to wygodne i bardzo pomocne urządzenie sprawdza się w praktyce?

Wygląd i wykonanie 

Na zestaw Truelife NannyWatch A15 składają się trzy urządzenia – kamerka, zegarek, czyli niania oraz jej ładowarka, która może służyć za podstawkę. Wszystkie urządzenia zostały wykonane z niezwykłą dbałością o szczegóły, a głównym materiałem z jakiego zostały wykonane jest plastik. Wszystko jest świetnie spasowane, żaden z elementów nie odstaje. 

Niania-zegarek ma bardzo nowoczesny kształt, który łudząco przypomina mi topowe smartwatche dostępne na rynku. Oczywiście głównym elementem zegarka jest 1,5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 240 x 240 pikseli. Na zegarku znajdziemy cztery przyciski – jeden umieszczony na lewym boku odpowiada za zasilanie urządzenia i funkcję wstecz. Trzy przyciski umieszczone po prawej też mają określone funkcje – pierwszy i środkowy służy do nawigacji i zmiany głośności, zaś ten na samej dole otwiera menu i akceptuje polecenia. 

Ładowarka, która jest również podstawką regulowana jest w pionie. Ładowarka jest magnetyczna, dlatego też niani nie musimy podłączać do żadnego złącza. Wystarczy, że położymy ją w odpowiedniej pozycji, a ładowanie samo się rozpocznie. Samą ładowarkę do zasilania podłączamy przy pomocy ładowarki miniUSB

Kamera ma okrągły kształt. Pod soczewką aparatu znajdziemy diodę sygnalizującą status połączenia. Z tyłu znalazł się port na ładowarkę, mikrofon oraz głośnik. 

Niania Truelife NannyWatch A15 w praktyce

Truelife NannyWatch A15 to bardzo proste w obsłudze urządzenie, które od razu po wyjęciu z pudełka jest gotowe do pracy. Połączenie między nianią a kamerką odbywa się automatycznie. Urządzenia korzystają z komunikacji w częstotliwości 2,4 GHz, która zapewnia stabilny sygnał. Zasięg zestawu w dużej i otwartej przestrzeni to około 300 metrów, zaś w pomieszczeniu nie ma najmniejszych problemów z połączeniem. Nieważne jak daleko będzie znajdowała się kamerka od niani zawsze będziecie mieć podgląd na to co robi dziecko. 

Urządzenie działa w trybie gotowości, więc jeśli w danym momencie nic się nie dzieje ekran zostaje wyłączony, a gdy kamerka wyczuje ruch ekran automatycznie się włącza. Oczywiście można go również aktywować jednym z przycisków. Wyświetlany obraz jest bardzo wyraźny, co jest bardzo ważne. Niania posiada tryb nocny, a kamerka została wyposażona w noktowizor, dzięki czemu wyraźny podgląd na dziecko będzie możliwy o każdej porze dnia i nocy. 

Zestaw TrueLife NannyWatch A15 posiada dwukierunkową komunikację, co oznacza, że możesz rozmawiać z dzieckiem mówiąc do nani. Dodatkowo, z racji, że kamera została wyposażona w głośnik z poziomu zegarka możemy odtwarzać dziecku kołysanki. Funkcja Feed Alarm pozwala na ustawienie czasu karmienia dziecka, zaś tryb VOX działa jak system ostrzegawczy – jeśli dziecko zacznie płakać od razu dostaniesz o tym informację. Warto również zaznaczyć, że kamerka posiada wbudowany termometr, dzięki któremu będziesz wiedzieć jaka temperatura panuje w pomieszczeniu, w którym znajduje się urządzenie. 

Akumulator 

Jednostka dziecięca potrzebuje stałego zasilania, jednak możemy podłączyć ją do powerbanka i podczas zabawy na zewnątrz w dalszym ciągu możemy obserwować swoje dziecko. Jednostka rodzica posiada wbudowany akumulator o pojemności 390 mAh, który pozwala na półtora dnia pracy bez potrzeby ładowania. 

Podsumowanie 

Elektroniczna niania TrueLife NannyWatch A15 to świetne i przede wszystkim poręczne urządzenie, które pozwoli na obserwację dziecka niezależnie od tego co robimy. Z racji tego, że niania posiada takie systemy jak VOX czy komunikację głosową nie musimy martwić się tym, że jeśli odwrócimy wzrok od ekranu dziecko zrobi sobie krzywdę. Bardzo dobra jakość w nocy pozwoli na obserwację dziecka nawet podczas snu. W cenie 915 złotych jest to bardzo dobry wybór.