Home > Internet > TP-Link przedstawia nową obrotową kamerę z serii Cloud z funkcją połączeń dwukierunkowych

TP-Link przedstawia nową obrotową kamerę z serii Cloud z funkcją połączeń dwukierunkowych

TP-Link, firma znana już nie tylko z produkcji akcesoriów sieciowych jak routery, ale również wkroczyła na rynek smartfonów, a teraz także mamy do dyspozycji kamery IP ich produkcji.

Kamery IP, są to urządzenia, które podłączamy do sieci w naszym miejscu pracy, w domu, garażu, czy gdziekolwiek potrzebujemy monitoringu, do którego mamy dostęp z poziomu naszego smartfona, tableta bądź komputera.

TP-Link ma kilka takich urządzeń w swojej ofercie, a obecnie najbardziej zaawansowanym modelem jest NC450. Kamera rejestruje obraz obejmujący 350 stopni w poziomie i 150 stopni w pionie, jej szklany obiektyw niewątpliwie poprawia jakość rejestrowanego obrazu, a ten nagrywany jest w rozdzielczości 720p (szkoda, że nie Full HD). Urządzenia posiada również tryb nocny, który szczególnie się przyda, jeżeli kamera ma być montowana w pomieszczeniu, którego monitoring jest wymagany również nocą jak np. wejście do domu. Co ciekawe, NC450 oferuje również kontakt z osobą obecnie filmowaną dzięki wbudowanemu mikrofonowi i głośnikowi. Wszystkie nagrania możemy zapisać na karcie SD lub przesłać na dysk twardy przy pomocy sieci WiFi z prędkością do 300Mb/s.

TP-LINK_NC450-tech-boom.com-01

Kamerę obsługujemy przy pomocy aplikacji o nazwie tpCamera. Dzięki niej mamy momentalny dostęp do kamery z jakiegokolwiek miejsca na ziemi, pod warunkiem, że jesteśmy w zasięgu internetu. Przy pomocy programu wykonamy zdjęcie lub nagramy naszą kamerą IP film, a zdjęcia jak i nagranie będą przechowywane w pamięci naszego urządzenia (tablet lub smartfon). Aplikacji pozwala nam również otrzymywać powiadomienia w czasie rzeczywistym, jeżeli tylko kamera wykryje ruch lub dźwięk w okolicy filmowanego obszaru, a my możemy te powiadomienie otrzymać na smartfon lub tablet bądź na skrzynkę mailową, w zależności od tego jak skonfigurujemy urządzenie. Dostęp do NC450 jest również możliwy przy pomocy strony internetowej.

Instalacja urządzenia jest bardzo prosta i nie sprawi problemu nawet mniej doświadczonym użytkownikom. Jeżeli nasz router posiada funkcję WPS, instalacja kamery jest szybko i dokonuje się ją bezprzewodowo, zaś aplikacja tpCamera ma pomóc nam przejść przez konfigurację „step by step”.

Nasze internetowe „Oko Wielkiego Brata” możemy zamocować przy pomocy podkładek samoprzylepnych lub wkrętów w wybranym przez nas miejscu.

TP-Link udziela na kamerę 36-miesięcznej gwarancji.

źródło: TP-Link

Miłosz Kłosowski