Home > Gry > Zwiastun premierowy gry theHunter: Call of the Wild

Zwiastun premierowy gry theHunter: Call of the Wild

Tuż przed zaplanowaną na ten tydzień premierą symulatora łowiectwa theHunter: Call of the Wild opublikowano ostatni zwiastun, który przedstawia nową mapę z fikcyjnym jeziorem Layton.

Gra wspólnej produkcji Avalanche Studios, Expansive Worlds i Astragon Entertainment przenosi nas w środkową część pacyficznego wybrzeża Ameryki Północnej – tzw. Pacific Northwest. Trzeba przyznać, że zaprezentowana na zwiastunach sceneria robi wrażenie i to właśnie wygląd może być jednym z najmocniejszych punktów gry. Za fizykę odpowiada silnik Avalanche Engine, wykorzystywany także w Just Cause 3. W tej części gry pojawią się gatunki takie jak łoś, mulak białogłowy, jeleń Roosevelta czy niedźwiedź czarny. Twórcy położyli nacisk głównie na realizm, co widać np. po zmieniających się warunkach pogodowych i naturalnych ruchach zwierząt.

Wspomniane gatunki będzie można upolować za pomocą 14 różnych broni myśliwskich obejmujących rodzaje od łuków po dalekonośne karabiny. Będziemy mogli korzystać także z broni ręcznej, a na rozgrywkę wpłynie także system umiejętności postaci. Niektóre z broni będzie można ulepszyć, dokupując np. specjalną lunetę. Oprócz trybu fabularnego dla jednej osoby dostępne będą maksymalnie 8-osobowe tryby kooperacji i rywalizacji.

Jednym z najciekawszych elementów gry jest wsparcie dla systemu śledzenia ruchu gałek ocznych, Tobii. Dzięki tej niedawno wprowadzonej do świata gier technologii rozgrywka będzie jeszcze bardziej zbliżona do prawdziwego polowania – w końcu wzrok to najważniejsze narzędzie myśliwego.

TheHunter: Call of the Wild zostanie przedstawione już w czwartek, 16 lutego. Cena gry w Polsce wyniesie 99,99 zł, a dystrybucją w naszym kraju oraz polskim tłumaczeniem zajmie się CDP. Nabywcy gry w wersji pudełkowej dostaną w prezencie plakat i dodatkową broń do wykorzystania w rozgrywce.

Źródło: Astragon, CDP.PL

Tomasz Hotloś