Home > Recenzje > Sprzęt > Test słuchawek dla aktywnych LAMAX Dots1

Test słuchawek dla aktywnych LAMAX Dots1

Bezprzewodowe słuchawki zawładnęły rynkiem. Każdy producent posiada w swojej ofercie chociaż jeden taki model. Z racji tego, że tego typu urządzeń jest aż tyle, trudno wybrać ten, który będzie miał dobry stosunek ceny do jakości. Z pewnością modelem, który to oferuje jest propozycja czeskiej firmy – LAMAX Dots1. Sprawdźcie co o nich sądzimy. 

LAMAX Dots1 to prawdziwe, bezprzewodowe słuchawki o bardzo dobrym wykonaniu. Słuchawki wykonane zostały z tworzywa sztucznego, i pomimo małych rozmiarów sprawiają one wrażenie bardzo solidnych. Dots1 wykonane zostały z dbałością o szczegóły, nic tutaj nie odstaje czy do siebie nie pasuje. Jedynym elementem, do którego można się przyczepić jest to, że po jakimś czasie oznaczenia słuchawek się po prostu ścierają. Całość została utrzymana w dwóch kolorach – czarnym oraz turkusowym. Ich mały rozmiar sprawia, że słuchawki bardzo dobrze leżą w uchu. 

Same kopułki zostały wyposażone w przyciski funkcyjne służące do zmiany utworu bądź odebrania lub zakończenia rozmowy. Na lewej słuchawce znalazł się mikrofon, ponieważ ona jest swoistym centrum dowodzenia. 

1

Z kolei powerbank, który jednocześnie jest etui na słuchawki również wykonany został  w większości z plastiku. Poręczne pudełko tak samo jak słuchawki zostało utrzymane w tych samych kolorach. Etui skutecznie zabezpiecza słuchawki przed zgubą, a jego rozmiar sprawia, że bez problemu zmieści się nawet do kieszeni. 

Rozmiar słuchawek LAMAX Dots1 może sugerować, że nie posiadają one mocy. Bardzo pozytywnie zaskoczyłem się, kiedy to włożyłem te małe przetworniki do swoich uszu. Dźwięk wydobywający się z Dotsów jest bardzo czysty i wyraźny, jest on dynamiczny, lekki i bardzo dobrze zbalansowany. Niskie tony są tutaj dozowane z umiarem i nie przytłaczają one muzyki. Muszę jednak przyznać, że wysokie tony są trochę płytkie, przez co w utworach, w których są one bardziej podkreślone czegoś brakuje. Scena muzyczna również mogłaby być szersza. Poszczególne instrumenty są możliwe do rozróżnienia. Ogólnie rzecz biorąc słuchawki LAMAX Dots1 wypadają bardzo dobrze nawet na tle o wiele droższej konkurencji. 

Jeśli chodzi o jakość rozmów to jest ona również bardzo dobra. Zarówno odbiorca, jak i rozmówca słyszą siebie wyraźnie i bez echa, czy pogłosu. 

2

Równie ważnym aspektem co dźwięk jest także opóźnienie dźwięku. W przypadku LAMAX Dots1 jest ono wyeliminowane. Słuchawki korzystają z technologii Bluetooth 4.2, która zapewnia szybki i stabilny sygnał. Oglądanie filmików na YouTube czy seriali na takich serwisach jak Netflix czy HBO Go jest jak najbardziej możliwe. 

Komfort korzystania z słuchawek jest bardzo wysoki. Dots1 świetnie leżą w uszach, jednak to w dużej mierze zależne jest od dobrania właściwych gumowych nasadek. W słuchawkach True Wireless bardzo często zdarza się, że gwałtowniejsze ruchy sprawiają, że kapsułki wypadają z uszu, a w przypadku LAMAX Dots1 byłem nawet w stanie pobiegać bez poprawiania słuchawek w uszach. Wielki plus, zwłaszcza dla osób, które preferują aktywny tryb życia, a nie chcą bawić się z okablowaniem. 

Połączenie ze źródłem dźwięku jest banalnie proste. Słuchawki LAMAX Dots1 zaraz po wyjęciu z etui są w trybie gotowości. Wystarczy wyszukać się w menu bluetooth w telefonie, tablecie, bądź laptopie i cieszyć się dźwiękiem. Słuchawki zapamiętują ostatnie zapisane urządzenie, więc będą się one automatycznie łączyły ze wcześniej sparowanym urządzeniem. 

3

Każda ze słuchawek posiada akumulator o pojemności 100 mAh. Pozwala to na lekko ponad trzy godziny pracy. Przyzwoity wynik, jednak nie ukrywam, mogłoby być lepiej. Powerbank z kolei ma pojemnośći 520 mAh i wystarcza to na około 4 pełne ładowania słuchawek. DO pełnego naładowania Dots1 potrzeba dwóch godzin. 

Słuchawki LAMAX Dots1 to ciekawa propozycja w morzu prawdziwe bezprzewodowych słuchawek. Model ten potrafi zaskoczyć swoim dźwiękiem nawet najbardziej wymagających użytkowników. Ich cena to około 250 złotych i patrząc na ich możliwości jest to bardzo przystępna cena.