Home > Recenzje > Sprzęt > Test LAMAX MusiCan1 – głośnik bluetooth

Test LAMAX MusiCan1 – głośnik bluetooth

Głośniki bezprzewodowe to bardzo praktyczne i popularne urządzenia, dzięki którym spotkanie ze znajomymi w plenerze będzie odbywać się w akompaniamencie ulubionej muzyki. LAMAX MusiCan1 to idealny kompan do wspólnych posiadówek.

 

Wygląd i wykonanie

LAMAX MusiCan1 to głośnik wykonany bardzo starannie i z wysokiej jakości materiałów. Głośnik ma kształt walca, a przetworniki zostały schowane pod metalową siatką, która skutecznie je zabezpiecza. Na elementach gdzie nie znajdziemy metalowej siatki użyto gumopodobne materiału. Na górnej części głośnika znajdziemy uchwyt ze sznurkiem, dzięki czemu zawieszenie MusiCan1 jest proste i wygodne. 

Głośnik LAMAX MusiCan1 posiada certyfikat IPX4. Oznacza on, że głośnik może przez krótki czas znaleźć się pod strumieniem wody, więc praca w deszczu jest możliwa. 

 

Przyciski funkcyjne oraz porty

Na obudowie znajdziemy oczywiście przyciski funkcyjne oraz porty do podłączania urządzeń źródłowych. Przyciski umieszczone zostały na turkusowym pasku. Znajdziemy tam przyciski do regulacji głośności/zmiany utworów, zasilania, odtwarzania oraz zmiany źródła muzyki. Jeśli chodzi o porty, to pod gumową zaślepką znajdziemy microUSB, port USB typu A, audio 3,5 mm, a także slot na kartę pamięci. 

Lamax Musican1 fot

Jakość dźwięku

Najważniejszym aspektem w tego typu urządzeniach jest oczywiście dźwięk, a pod tym względem LAMAX MusiCan1 potrafi pozytywnie zaskoczyć. Dźwięk jest czysty, dobrze zbalansowany i ma dynamiczną barwę. Znajdziemy tutaj bardziej wyeksponowane niższe tony, jednak nie przytłaczają one tych wysokich. Niestety, wysokie tony są w niektórych momentach spłaszczone i płytkie. Scena muzyczna mogłaby być szersza, a poszczególne instrumenty lepiej słyszalne. Mimo wszystko głośnik wypada bardzo dobre, nawet na tle droższej konkurencji. 

Łączna moc głośników LAMAX MusiCan1 wynosi 12W. Głos wydobywa się z przedniej części urządzenia, co wbrew pozorom oznacza, że przetworniki nie znajdują się na całości. Z tyłu znajdziemy głośniki odpowiedzialne za basowe brzmienia. 

 

Sposoby odtwarzania muzyki

LAMAX MusiCan1 oferuje kilka sposobów na odtwarzanie muzyki. Głośnik korzysta z bezprzewodowej technologii Bluetooth 4.2. Wersja ta gwarantuje szybki i stabilny sygnał o wysokiej jakości co przenosi się na brzmienie muzyki. MusiCan1 pozbawiony jest również opóźnień dźwięku, które są częstym zjawiskiem w urządzeniach tego typu.  Mamy do wyboru także odtwarzanie muzyki przy pomocy portu audio jack 3,5 mm, pendrive czy innego źródła pamięci masowej oraz kart microSD. MusiCan1 posiada także transmiter FM, a za antenę w tym przypadku robi kabel audio dołączony do zestawu. Pamięć w głośniku pozwala na zapisanie maksymalnie pięciu stacji radiowych. 

Lamax Musican1 fot 3

Akumulator

Głośnik LAMAX MusiCan1 został wyposażony w baterię o pojemności 1200 mAh. Akumulator, w praktyce, pozwala na słuchanie muzyki przez 7 godzin. Taki wynik udało mi się osiągnąć w momencie kiedy korzystałem z połączenia Bluetooth. Inne sposoby jak AUX, pendrive czy karta pamięci zużywają o wiele mniej energii, więc czas ten udało mi się wydłużyć do 9 godzin. O stanie baterii informuje nas dioda. 

 

Podsumowanie

Bezprzewodowy głośnik LAMAX MusiCan1 to bardzo dobre urządzenie. Świetnie sprawdzi się nie tylko w pomieszczeniu, ale również i w terenie. Jest dobrze wykonany i oferuje wysokiej jakości dźwięk. W cenie 140 złotych jest to świetny wybór.