Home > Mobilne > Sony prawdopodobnie pokaże 5 nowych urządzeń podczas targów MWC

Sony prawdopodobnie pokaże 5 nowych urządzeń podczas targów MWC

To jest ten czas, kiedy wszyscy miłośnicy mobilnych technologii czekają na rozpoczęcie Mobile World Congress w Barcelonie. Co roku jest on pełen premier, ciekawych wydarzeń i pokazów nowinek, z których za chwilę wszyscy będziemy korzystać. Nie inaczej jest i w tym roku, ale pojawiła się ciekawa informacja odnośnie Sony.

Otóż ludzie blisko związani z Sony mówią, że firma szykuje wiele nowości w nadchodzących liniach smartfonów.  Z kolei inne pogłoski mówią o pokazaniu na targach aż 5 nowych urządzeń.

Na start mamy Sony Yoshinno – nowy flagowiec wyposażony w 5,5 calowy wyświetlacz 4K, którego sercem jest Qualcomm Snapdragon 835, a całość wspiera 4 GB lub 6 GB RAM’u – brak informacji o dokładnej ilości pamięci RAM – a fotografów Sony uraczy pewnie nowym sensorem Sony IMX400.

Drugi w kolejności jest Sony BlancBright – smartfon zostanie wyposażony w 5,5 calowy wyświetlacz QHD. Producent zastosuje tutaj prawdopodobnie wspomniany wcześniej Snapdragon 835 lub nieco tańszy Snapdragon 635, całość ma wspierać 4GB, a o możliwości fotograficzne zadba wymieniony wyżej Sony IMX400.

Idąc dalej mamy Sony Keyajki (zelkova) – smartfon otrzyma wyświetlacz Full HD o przekątnej 5,2 cala, procesor MediaTek Helip P20 wspierany przez 4 GB RAM oraz 64 GB pamięci na dane użytkownika i aparat 23Mpx (tył) oraz 16Mpx (przód). Niestety nie ma żadnych informacji o tym jaki sensor ma być zastosowany.

xperia m5

Przedostatni przeciek dotyczy pierwszego budżetowca w nadchodzącej ofercie i jest to Sony Hinoki (cypress).  Ma on posiadać 5 calowy wyświetlacz o rozdzielczości HD, jego sercem ma być MediaTek Helio P20 wspierany przez 3GB RAM, a dla użytkownika producent oddaje 32 GB przestrzeni. Miłośników mobilnej fotografii czeka tylny aparat o rozdzielczości 16Mpx, a przedni ma mieć 8Mpx – niestety w tym wypadku również brak informacji o sensorze.

I na koniec jest Sony Mineo – informacje tym smartfonie są dosyć ubogie, wiadomo jedynie, że podobno ma kosztować 350 USD. Brak specyfikacji dla Mineo może być znakiem, iż cały „wyciek” informacji jest mocno naciągany, gdyż skoro znamy prawdopodobną specyfikację 4 urządzeń, to nie powinno być problemu z poznaniem jej dla ostatniego.

Czy powyższe plotki okażą się prawdziwie? Przekonamy się już 27 lutego o 20:30 czasu polskiego.

źródło: GSMArena

Miłosz Kłosowski