Home > poradnik partnerski > Smartwatch dla dzieci – kiedy i dlaczego warto go kupić?

Smartwatch dla dzieci – kiedy i dlaczego warto go kupić?

Smartwatch staje się coraz popularniejszym urządzeniem, z którego korzysta szerokie grono osób. Zwiększa ono funkcjonalność telefonu, a także w niektórych sytuacjach potrafi mieć szereg innych zastosowań. Szczególne miejsce na rynku zajmują inteligentne zegarki dla dzieci, wyróżniające się wieloma dodatkowymi funkcjami.

Smartwatch dla dziecka – do czego służy?

Nowoczesne i inteligentne zegarki dla dzieci zyskują coraz szersze grono zwolenników. Rodzice decydują się na zakup tego typu urządzeń nie tylko po to, żeby ułatwić dzieciom korzystanie z telefonów. Smartwatch dla malucha i młodzieży pozwala bowiem na zdecydowanie więcej. Zegarki dla dzieci mają oczywiście te same podstawowe funkcjonalności, które znajdziemy w tradycyjnych zegarkach – łączą się z telefonem, pozwalają na odbieranie powiadomień oraz wiadomości. Oprócz tego potrafią jednak zadbać o bezpieczeństwo dziecka. W jaki sposób? Najważniejszym elementem smartwatcha są praktyczny lokalizator GPS oraz funkcja geosiatki. Dlaczego są aż tak istotne? To właśnie dzięki nim rodzic ma zawsze pełną kontrolę nad tym, gdzie znajduje się dziecko. W niektórych przypadkach dzięki geosiatce można nawet wyznaczyć przestrzeń, w której dziecko może przebywać. Jeśli opuści bezpieczny rejon, wówczas od razu na urządzenie rodzica zostaje wysłane powiadomienie o potencjalnym zagrożeniu.

Kiedy lokalizator GPS i geosiatki przydają się najbardziej? Coraz częściej wykorzystuje się je na wycieczkach szkolnych i wyjazdach wakacyjnych, na przykład koloniach, czyli wszędzie tam, gdzie duża grupa dzieci przebywa pod opieką jednego lub raptem kilku dorosłych. Niekiedy naprawdę trudno upilnować wszystkie energiczne maluchy lub krnąbrnych nastolatków. Wówczas kontrola narzucana przez zegarki staje się naprawdę nieoceniona i pozwala zapanować nad całą grupą, bez obaw o zagubienie się któregokolwiek z uczestników. Innym przydatnym elementem inteligentnego zegarka jest funkcja SOS, która jest szczególnie istotna w przypadku najmłodszych. Służy do natychmiastowego połączenia się z mamą lub tatą w nagłych, kryzysowych sytuacjach. Dzięki temu szybko udaje się rozwiązać niekiedy niebezpieczną sytuację, a rodzice zawsze dostają informację od razu, a to przyspiesza reakcję.

Jak wybrać idealnego smartwatcha dla dziecka?

Podczas kupowania zegarka należy zatem przede wszystkim zwracać uwagę na dostępne w danym modelu funkcje. Trzeba je w pełni dopasować do potrzeb konkretnego dziecka i jego wieku. Dla najmłodszych kluczowa będzie funkcja wyznaczenia geosiatki, przycisk SOS i lokalizator GPS, który przyda się również w urządzeniu dla nieco starszego potomstwa. Oprócz funkcji podstawowych trzeba także zwrócić uwagę na dodatkowe możliwości zegarka i wspólnie z dzieckiem wybrać te, które przydadzą mu się najbardziej. Można znaleźć urządzenia z budzikiem, aparatem fotograficznym itp. Dzieci często są nieokiełznanym wulkanem energii. Z tego względu, podczas poszukiwania odpowiedniego inteligentnego zegarka, warto postawić na modele o wytrzymałej obudowie. Na rynku można znaleźć szereg modeli wodoszczelnych i odpornych na uszkodzenia mechaniczne, co może być kluczowe podczas użytkowania w plenerze. Nie zapominajmy również o tym, że design zegarków dla maluchów i nastolatków zdecydowanie się różni. Wielkość zegarka powinna być w pełni dopasowana do potrzeb konkretnego dziecka. Oczywiście w ofercie większości producentów można także znaleźć piękne i modne wzory przeznaczone zarówno dla dziewczynek i chłopców.

Smartwatch – nowoczesne urządzenie wielofunkcyjne zamiast zegarka

Jeszcze kilkanaście lat temu standardowym prezentem dla dziecka był zwykły, tradycyjny zegarek. Dziś już coraz mniej osób korzysta z tego praktycznego urządzenia. Smartwatch wprowadza natomiast standardowe zegarki na rękę w zupełnie nową erę – świat połączonych i współpracujących urządzeń, mających szereg funkcji. Pokazywanie aktualnego czasu jest tylko jedną z nich. Smartwatch może zatem stać się świetnym prezentem dla dziecka – praktycznym i znacząco zwiększającym jego bezpieczeństwo na co dzień. Urządzenie sprawdza się zarówno dla całkiem małych dzieci, jak i nastolatków. Trzeba tylko oczywiście dopasować model do konkretnej grupy wiekowej. Dzięki temu niepozornemu zegarkowi nasze dzieci zyskują piękny i funkcjonalny gadżet, a my mamy je zawsze na oku, nawet jeśli aktualnie nie ma nas w pobliżu.

***

O czym trzeba pamiętać, gdy kupujesz smartwatcha? Jeśli chciałbyś wiedzieć, odwiedź stronę AkcesoriaMarket.pl i poznaj opinie ekspertów zanim dokonasz ostatecznego wyboru.