Home > Mobilne > Samsung robi duże postępy w pracy nad Galaxy X – składanym smartfonem

Samsung robi duże postępy w pracy nad Galaxy X – składanym smartfonem

Samsung od ponad roku całkiem nieźle sobie radzi z Projektem Valley. Ideą całego przedsięwzięcia jest stworzenie składanego wyświetlacza wraz z całym smartfonem, a wypuszczenie finalnego produktu na rynek jest bliżej niż myślimy. Nie zmienia to jednak faktu, że jedynie czekanie pozostaje problemem dla każdego entuzjasty nowinek technologicznych.

gsmarena_003

Na szczęście postępy firmy w stworzeniu składanego telefonu są tak duże, że już długo czekać nie będziemy musieli. Jak widać na powyższym zdjęciu, gigant z Korei Południowej niedawno oficjalnie zarejestrował znak towarowy Galaxy X. Co ciekawe, nazwa nowej rodziny smartfonów od Samsunga Galaxy X już kilka razy została w plotkach powiązana z Projektem Valley. Na obecny moment podejrzewa się, że będą dwa smartfony na start – SM-X9000 Galaxy X1 oraz SM-X9050 Galaxy X1+.

gsmarena_003 (2) gsmarena_003 (1)

Należy zdawać sobie sprawę, że wyżej wspomniane powiązanie jest dosyć luźnie, co nie zmienia jednak faktu, że cała układanka zaczyna powoli nabierać kształtów. Podobno Samsung planuje wypuścić testową serię składanych urządzeń w 3 lub 4 kwartale tego roku. Jest wysokie prawdopodobieństwo, że będą to Galaxy X1 i X1+

gsmarena_003 (3) gsmarena_003 (4)

W zależności od tego jak na taki typ urządzeń zareaguje rynek i konkurencja, możemy spodziewać się wprowadzenia takich urządzeń przez Samsunga do masowej produkcji w przyszłym roku. A jeżeli Samsung nie przebije się ze swoim pomysłem, to inne firmy nie śpią i LG ma swoich planach podobne urządzenia. Tak czy inaczej, już niedługo będziemy mieli składane telefony w kieszeni.

Miłosz Kłosowski

źródło: GSMArena | Twitter | Rayarena