Home > artykuł sponsorowany > Samsung Galaxy S9 i Galaxy S9+ oficjalnie zaprezentowane! Innowacja, czy odgrzewany kotlet?

Samsung Galaxy S9 i Galaxy S9+ oficjalnie zaprezentowane! Innowacja, czy odgrzewany kotlet?

O Samsungach Galaxy S9 i Galaxy S9+ mówi się już od bardzo dawna. Jeszcze na miesiąc przed premierą do sieci wyciekły wstępne specyfikacje urządzeń, które dopiero teraz zostały potwierdzone przez producenta. Wczoraj odbyła się międzynarodowa premiera obu urządzeń. Co nowego zaproponował nam Samsung?

Galaxy S9 – szczegóły

Główną zmianą wizualną Galaxy S9 w porównaniu z ubiegłorocznym modelem Galaxy S8 jest zlokalizowanie czytnika linii papilarnych pod aparatem, a nie obok niego. Zdaniem producenta takie rozwiązanie będzie bardziej intuicyjne dla użytkowników i o wiele wygodniejsze. Ponadto ramki otaczające ekran zostały nieco zmniejszone. Poza tym Galaxy S9 nie różni się zbytnio pod względem wizualnym od starszego brata z 2017 roku.

Najwięcej nowości znajdziemy pod obudową. Samsung w modelu S9 postanowił zastosować ośmiordzeniowy, autorski układ Samsung Exynos 9810 2,9 GHz współpracujący z grafiką Mali G72 MP18. Za wydajność urządzenia ma odpowiadać również 4 GB pamięci operacyjnej typu LPDDR4, a na pliki otrzymamy 64 GB, 128 GB lub 256 GB pamięci wbudowanej, którą rozszerzyć można będzie za pomocą karty microSD o maksymalnej pojemności do 400 GB. Wyświetlacz Super AMOLED o przekątnej 5,8 cala zajmuje aż 86% przedniej powierzchni smartfona. Jest to wynik bardzo dobry. Ekran w S8 zajmował 84% przedniej powierzchni. Za zasilanie całości odpowiada ogniwo Li-Ion o pojemności 3000 mAh, które obsługuje technologię szybkiego ładowania Quick Charge 2.0.

W Samsungu Galaxy S9 całkowicie zmieniony został również aparat. Producent zastosował tutaj optykę 12 megapikseli z przesłoną f/1.5. Jest to obecnie najjaśniejszy aparat w urządzeniu mobilnym na świecie. Samsung chwali się, że do optyki dociera aż o 30% więcej światła, niż w przypadku przesłony f/1.7. Ponadto jego matryca posiada własną pamięć operacyjną. Takie rozwiązanie znane jest chociażby z flagowych smartfonów firmy Sony.

s9 1111

Galaxy S9 Plus – szczegóły

Większy wariant najnowszego dziecka Samsunga posiada ten sam, ośmiordzeniowy układ. W tym przypadku wspierany jest aż przez 6 GB pamięci operacyjnej LPDDR4. Obraz wyświetlany jest na ekranie Super AMOLED o przekątnej 6,2 cala, pracujący w rozdzielczości 2960 x 1440 pikseli przy zagęszczeniu rzędu 530 ppi. Za zasilanie podzespołów odpowie ogniwo Li-Ion o pojemności 3500 mAh, również obsługujące technologię szybkiego ładowania Quick Charge 2.0. W przypadku Galaxy S9 + producent zdecydował się zastosować podwójny aparat z optykami 12 megapikseli. Oba smartfony pracują pod kontrolą Android 8.0 Oreo z nakładką producenta Samsung Experience 9.0.