Home > Internet > Reklamy w eksploratorze Windows 10

Reklamy w eksploratorze Windows 10

Microsoft coraz śmielej podchodzi do sprawy promowania swoich produktów w Windows 10. Praktycznie od początku funkcjonowania tego systemu użytkownicy mają do czynienia z reklamami typu pop-up, które „zachęcają” do zakupu usług firmy z Redmond, a teraz możemy zauważyć, że nawet w eksploratorze pojawiły się banery reklamowe. 

Od kilku dni w sieci publikowane są doniesienia o pojawieniu się treści reklamowych w eksploratorze plików w Windows 10. Microsoft ma zachęcać użytkowników do rozszerzenia pojemności usługi OneDrive oraz zasubskrybowania pakietu Office 365. Wiele osób krytykuje firmę za tego typu zachowania i uważa, że działa ona nie fair. Należy jednak pamiętać, że umieszczenie reklamy w eksploratorze można nazwać wysublimowaną formą przekazu w porównaniu z powiadomieniami o promocjach w menu Start lub ze wspomnianymi treściami pop-up.

windows10

Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 i nie chcesz oglądać reklam od Microsoft jest na to łatwy sposób. Wystarczy w opcjach folderu odznaczyć „pokaż powiadomienia dostawcy synchronizacji”. Trzeba jednak pamiętać, że firma najprawdopodobniej niebawem uniemożliwi dezaktywacji powiadomień w swoim systemie.

powiadomienia win10

Źródło: extremetech.com, PCLab