Home > Recenzje > Recenzja: Mysz dla graczy – uRAGE UNLEASHED

Recenzja: Mysz dla graczy – uRAGE UNLEASHED

Podstawowym narzędziem dla każdego użytkownika PC jest mysz. Dla gracza jest ona szczególnie ważna, gdyż to dzięki niej m.in. udaje nam się posyłać swoich wrogów do piachu. Dlatego ważne jest także to, aby wybrać dla siebie taką myszkę, która będzie spełniała nasze wymogi. Wielkość, czułość i kształt mają bardzo duże znaczenie. Dziś postaram się zrecenzować myszkę dla graczy od Hama Polska – uRAGE UNLEASHED.

12178270_916352131787938_1030834888_n

Pierwsze wrażenie, jakie zrobiła na mnie ta mysz, to świetne wykonanie. Myszka bardzo dobrze wpasowuje się w dłoń, a materiał jest wykonany w taki sposób , aby zapobiegać ześlizgiwaniu się spoconych rąk graczy. Po lewej stronie gryzonia znajdują się cztery przyciski – oczywiście lewy oraz trzy niestandardowe:
– przycisk, na którym widnieje nabój, odpowiadający strzałom. Najczęściej używałem go właśnie do tego, a lewy przycisk myszy zastępowałem przeładowaniem, aby zaoszczędzić czas i nie przekładać ustawionej już ręki na WSADzie. Tutaj właśnie widać świetne zastosowanie przycisków dodatkowych na myszce, można znacznie ułatwić sobie grę poprzez odpowiednie przypisanie czynności do przycisku.

– dwa przyciski (strzałka w lewo i prawo). Podczas przeglądania strony odpowiadają one poleceniom WSTECZ i DALEJ. Oczywiście można je przypisać innym czynnościom. U mnie była to zmiana broni.

Jak widać, najczęściej używałem tej myszki w grach FPS, jednak bardzo dobrze sprawuje się także w innych typach, takich jak RPG czy Point’n’click . Do dostosowania myszy do gry bardzo przydaje się regulacja DPI(czułości). W tym modelu największa czułość to 4000 DPI. Dzięki różnym wariantom DPI (800, 1,600, 2,400, 4000) w ustawieniach można ustawić czułość zgodnie z stylem gry, więc jest to bardzo pomocne. W grze Counter Strike Global Offensive miało to dla mnie bardzo duże znaczenie. Dostosowałem sobie czułość w taki sposób, że z łatwością mogłem namierzać wrogów.

Ciekawym elementem zmiany DPI w myszce są odpowiadające jej kolory. Świecące logo uRAGE oraz tzw. scroll zmieniały się razem z czułością.

Myszka pracuje na zwykłych bateriach, tak zwanych „paluszkach”. Do długiego korzystania wystarczy zakupić dwie sztuki.

12180099_916352258454592_1046875889_n

Dane techniczne myszki:

1. Czujnik optyczny – Avago 3050 500Hz USB-Polling Rate
2. Czułość – do 4000 DPI
3. Liczba przycisków na myszce – 5
4. System operacyjny – Windows 7/8/ Vista
5. Kolory LED – zielony, niebieski, czerwony, fioletowy
6. Połączenie z komputerem – bezprzewodowa

W codziennym użytkowaniu (przeglądaniu stron itp.) sprawowała się bardzo dobrze, jednak nie obyło się bez wad. No cóż, ja znalazłem jedną, niezbyt istotną, ale warto o niej wspomnieć. Mianowicie, gdy nie używamy myszki przez jakiś czas, ona się „usypia” i aby ją obudzić, trzeba nacisnąć jakikolwiek przycisk. Po „przebudzeniu” mysz na ekranie zacinała się pod względem ruchu, po prostu były widoczne opóźnienia. Może się nie wyspała.

Na koniec recenzji warto wspomnieć o wyglądzie. Myszka prezentuje się bardzo zgrabnie i nowocześnie w dużej mierze dzięki kolorom. Ładnie wygląda na biurku i idealnie pasuje do pokoju gracza.
Podsumowując, myszka świetnie sprawuje się w grach, czyli robi dobrze to, do czego została stworzona. W codziennym użytkowaniu jest wygodna, robi świetne wrażenie wizualne i dobrze wpasowuje się w dłoń. Osobiście mogę polecić tę mysz każdemu graczowi, jeżeli szuka dobrej sztuki w niskiej cenie. „It’s time for U to RAGE”

 

Autor tekstu:

Szymon Setlak – zwykły gracz, kiedyś „PCtowiec” dziś dumny posiadacz konsol PlayStation 3 i 4. Lubuje się w gatunkach RPG oraz FPS. Fan Sapkowskiego uniwersum oraz serialu The Walking Dead.
.

facebook