Home > Mobilne > Przewidywana cena iPhone 8 (iPhone X)

Przewidywana cena iPhone 8 (iPhone X)

2017 jest ważnym rokiem dla Apple i fanów firmy. Nie bez powodu, bo własnie teraz  mija 10 lat od wydania pierwszego iPhone. Klienci przeczuwają, że nadchodzi coś wielkiego z tej okazji. Oczywiście plotki nie milkną na temat iPhone 8, chociaż mamy dopiero luty, a wszystkie serwisy technologiczne z zapartym tchem wypatrują kolejny informacji na temat „jubileuszowego iPhone”.

Tym razem dotarła do nas plotka związana z nazwą, wymiarami i ceną, ale o tej ostatniej na końcu. Otóż spekuluje się, iż Apple wypuści trzy urządzenia. Tak, trzy. Mianowicie iPhone 7s z przekątną wyświetlacza 4,7”, iPhone 7s Plus z przekątną 5,5” oraz iPhone 8 (jednak plotki mówią o nazwie iPhone X) z przekątną wyświetlacza 5,8”, ale nie wyświetlacza LCD, lecz OLED plus specyfikacja nie z górnej półki, ale powyżej górnej półki.

Skoro mowa o specyfikacji iPhone 8(iPhone X), to plotki sugerują, że zostanie on pozbawiony wszystkich fizycznych przycisków, ma mieć wykrzywiony po obu stronach wyświetlacz OLED z wbudowanym „przyciskiem” home oraz podobno ma posiadać rozpoznającą technologię 3D od firmy Lumentum – możliwe, że mówimy o rozpoznawaniu twarzy lub o rozszerzonej rzeczywistości.

Od osoby blisko związanej z Apple wiadomo, że cena iPhone 8 (iPhone X) może przekroczyć granicę 1000 USD. Dla porównania najwyższa konfiguracja iPhone 7 Plus kosztuje 969 USD w Stanach Zjednoczonych i 1119 EUR w Europie. Wspomniane wcześniej źródło mówi również, że tak wysoki próg cenowy nowego iPhone uzasadniony jest zastosowaniem paneli OLED w miejsce dotychczasowych LCD.

źródło: GSMArena | Fast Company | Engadget

Miłosz Kłosowski