Home > artykuł sponsorowany > Przegląd najpopularniejszych smartfonów z Androidem

Przegląd najpopularniejszych smartfonów z Androidem

Android to najpopularniejszy system operacyjny na świecie. Pod jego kontrolą działa ponad 80% wszystkich urządzeń mobilnych. Android obsługuje nie tylko smartfony, ale także tablety. Jest to system operacyjny, który oferuje szerokie możliwości personalizacji, jest zarazem funkcjonalny oraz prosty w obsłudze. Wszystkie te zalety, w połączeniu z regularnymi uaktualnieniami sprawiają, że smartfon Android to pierwszy wybór dla większości użytkowników. Jaki smartfon Android warto obecnie kupić i dlaczego warto postawić na telefon właśnie z Androidem?

 

Smartfon Android – telefony na każdą kieszeń

Zaletą smartfonów wyposażonych w system operacyjny Android jest przede wszystkim ich szeroki wybór. Smartfon Android to bowiem zarówno flagowe modele, które kosztują grubo ponad 2000 zł, jak i budżetowe telefony, które kupimy już za ułamek tej kwoty. Jeśli chcemy mieć telefon, którego pracą steruje właśnie ten system, nie ogranicza nas dostępny budżet.

Flagowce z Androidem – zaawansowane urządzenia dla najbardziej wymagających

Do najdroższej grupy smartfonów należą flagowe modele. Obecnie najpopularniejsze z nich to telefony marki Samsung. Są to dwie najchętniej kupowane serie: Samsung Galaxy s8 (i jego większy odpowiednik Samsung Galaxy s8+) oraz Samsung Galaxy Note8. Wszystkie trzy to nowoczesne urządzenia, które są w stanie zaoferować naprawdę sporo swojemu posiadaczowi.

Ich atutem jest ogromny ekran infinity, którego cechą charakterystyczną są bardzo wąskie ramki. Doskonale sprawdzają się do grania w gry, rozrywki, oglądania filmów oraz praktycznie wszystkich zastosowań, także tych bardziej profesjonalnych. Będą więc idealnym wyborem dla osób, które poszukują niezawodnego sprzętu oraz mają odpowiednio duży budżet, którego nie obawiają się zainwestować w zakup smartfona.

Budżetowy smartfon Android – telefon dla każdego

Flagowce to jednak nie wszystko! Szeroki wybór smartfonów sterowanych przez system z zielonym ludzikiem sprawia, że smartfon Android to sprzęt, którego posiadaczem stać się może każdy z nas. Budżetowe telefony z Androidem to doskonały wybór dla osób, które nie mają zbyt dużych oczekiwań wobec telefonu lub tych, które nie chcą przeznaczać dużych pieniędzy na zakup „tylko” telefonu.

Bardzo popularnymi i chętnie wybieranymi w ostatnich miesiącach budżetowymi telefonami z Androidem są np. modele chińskiej marki Xiaomi. Łączą one w sobie wysoką jakość wykonania i bardzo dobrą specyfikacją z przystępną ceną. Ich zakup to doskonały wybór, jeśli szukamy dobrego telefonu w przyzwoitej cenie. Modele Xiaomi XIAOMI REDMI NOTE 4 32GB Złoty, XIAOMI REDMI 4X 32GB Złoty oraz XIAOMI MI A1 64GB Czarny MZB5675EU to smartfony, które posiadają świetną specyfikację, która nie odbija się jednak negatywnie na ich cenie.

Kupując smartfon Android w Neonet.pl mamy do wyboru ogromny wybór różnych modeli telefonów. Możemy więc postawić zarówno na najpopularniejsze modele marki Samsung i inne flagowce, jak i sporo tańsze, ale nie mniej znane i lubiane smartfony Xiaomi oraz innych marek. Główną zaletą systemu Android jest bowiem jego uniwersalność oraz szeroka rozpiętość cenowa smartfonów dostępnych w sprzedaży. To do nas należy bowiem wybór, który telefon i w jakiej cenie kupimy.