Home > Newsy > Prawdopodobne wymiary Galaxy S8 i S8 Plus

Prawdopodobne wymiary Galaxy S8 i S8 Plus

Plotki mówią, że Samsung planuje pokazać nowego flagowca Galaxy S8 i S8 Plus 29 marca. Dla osób niemogących się doczekać tego wydarzenia mamy ciekawy kąsek. Otóż do sieci wyciekły schematy ukazujące domniemane rozmiary urządzenia. W tym momencie można śmiało powiedzieć, że jesteśmy już całkiem dobrze zaznajomieni z tymi smartfonami.

gsmarena_002-3

Od dłuższego czasu w sieci można znaleźć zdjęcia, a nawet dokładny opis specyfikacji, do tego dochodzą rendery, które już pewnie wszyscy dobrze znamy. Rozdzielczość ekranu, też już nie jest tajemnicą, a szkoda chociaż coś mogłoby być pozostawione domysłom. Tym razem widzimy prawdopodobne wymiary, bardzo dokładne wymiary urządzenia.

gsmarena_003

Wiemy już, że Samsung planuje wprowadzić bardzo wąskie ramki wokół wyświetlacza zgodnie ze swoim nowym projektem wyglądu urządzeń, a do tego dochodzi duży nacisk ze strony firmy na zaokrąglone ranty wyświetlacza. Ale skupmy się na cyferkach opisujących wymiary smartfonów. I tak S8 Plus będzie miała wymiary 159,53mm na 73,37mm, co wskazuje, iż jest nieznacznie „wyższa” niż S7 Edge, mimo wszystko Samsungowi udało się wpakować w obudowę wyświetlacz o przekątnej 6,1” o rozdzielczości 2960×1440 pikseli posiadający proporcje obrazu 18,5:9. Z kolej S8 będzie bardziej poręcznym smartfonem posiadającym wyświetlacz o przekątnej 5,7”, a mającym wymiary 131,58mm na 60,05mm.

gsmarena_004

Nowe rendery pochodzą od osoby, która określa się mianem „naocznego świadka”, czyli należy brać pod uwagę, że rozmiary mogą trochę się różnić od finalnego produktu.

źródło: GSMArena | CNET Korea | Pocketnow

Miłosz Kłosowski