Home > Newsy > PORTALHOT: połączenie Superhot i Portal

PORTALHOT: połączenie Superhot i Portal

Studio SUPERHOT Team wraz z ModDB ogłosiło w tamtym tygodniu konkurs, w którym promuje kreatywne czerpanie z idei manipulowania czasem, która jest motywem przewodnim gry SUPERHOT. Konkurs pod hashtagiem #MAKEITSUPERHOT obejmuje wszelkiego rodzaju fanarty, mody czy samodzielne gry, zainspirowane flagową grą zespołu SUPERHOT Team. Twórcy mają czas do 26 lutego bieżącego roku, wtedy właśnie ogłoszeni zostaną zwycięscy.

Jednym z biorących udział modderów jest WhyNott, który stworzył – PORTALHOT. Jego pomysł łączy w sobie elementy gry Portal, więc w głównej mierze poruszanie się za pomocą portali tworzonych specjalną pukawką wraz z znanym z SUPERHOT zwalnianiem czasu podczas stania w miejscu.

Jak pisze sam twórca PORTALHOT w swoim Developer’s Diary, sam pomysł jest połączeniem gry logiczno-przygodowej z ultraszybką rozgrywką gdzie możemy kontrolować czas poprzez stanie w miejscu. Przeciwnicy w oryginalnym tytule nie stanowią większego problemu, jeśli tylko znajdziemy sposób na sprytne wykorzystanie tytułowych portali. W SUPERHOT sprawa wygląda inaczej bo nasi przeciwnicy poruszają się i strzelają w dość szybkim tempie, a my mamy tylko jedno życie. Z zamysłu PORTALHOT będzie o wiele trudniejszy niż oryginalny Portal, a grupy wrogich nam wieżyczek z jakimi przyjdzie nam się zmierzyć w modzie, byłyby niemożliwe do pokonania bez zwolnionego tempa z SUPERHOT.

Konkurs #MAKEITSUPERHOT kończy się o 13:00 czasu polskiego, 26 lutego 2017 roku. Wszyscy uczestnicy otrzymają klucz Steam do gry SUPERHOT.

Źródło: pcgamer

Gabriel Marcin Owoc