Home > artykuł sponsorowany > Pomysły na ozdoby do pokoju

Pomysły na ozdoby do pokoju

Ozdoby są tym, czego nie może zabraknąć w żadnym efektownym wnętrzu. Ich dobór wydaje się być rzeczą prostą, ale to nie do końca prawda. Wybór dodatków jest ogromny, a różnice między nimi są widoczne nie tylko na metce z ceną. Jeśli szukasz pomysłów na ozdoby do pokoju, to przeczytaj nasz poradni. Podpowiemy Ci, na co zwrócić uwagę, aby osiągnąć jak najlepszy efekt stylistyczny.

Fototapeta 3D – coś dla lubiących wyraziste ozdoby 

Fototapety już dawno wróciły do łask, ponieważ przestały się kojarzyć z kiczowatymi elementami wystroju. Obecnie do wyboru są piękne wzory, różne faktury, nie ma również problemu z zamówieniem fototapety według własnego projektu. 

Prawdziwym hitem stają się fototapety 3D, które natychmiast zmieniają charakter wnętrza i sprawiają, że pomieszczenie zaczyna się wyróżniać. Taka fototapeta może przedstawiać dowolny motyw, np. modne obrazy przyrody. Wyobraź sobie mały salon, na którego ścianie przykleimy fototapetę z widokiem lasu czy oceanu. Pokój natychmiast wyda się o wiele większy, a do tego będzie niesztampowo zaprojektowany i po prostu estetyczny. 

Najważniejsze: nie naśladuj!

Wiele osób szukając ozdób do pokoju idzie po najmniejszej linii oporu i wzoruje się na tym, co można znaleźć w katalogach marketów meblowych. Owszem, prezentowane tam rozwiązania są estetyczne, ale nie mają w sobie ani krzty oryginalności. Czy naprawdę chcesz mieszkać tak, jak tysiące innych ludzi? Czy nie stać Cię na odrobinę oryginalności? Pewnie, że stać! 

Dlatego szukając ozdób do pokoju czy jakiegokolwiek innego pomieszczenia w swoim mieszkaniu kieruj się własnym gustem i daj sobie więcej czasu. Nie kupuj tego, co jest akurat pod ręką. Masz dostęp do Internetu, więc z tego korzystaj, śledź trendy, odwiedzaj różne blogi, inspiruj się tym, co znajdziesz na zagranicznych stronach. 

Jakość, jakość i jeszcze raz jakość 

Ozdoby do pokoju nie powinny wyglądać na tanie. Jeśli nie masz zbyt dużo pieniędzy, to tym bardziej staraj się wydać je rozsądnie i na coś, co naprawdę Ci się podoba i będzie służyć przez dłuższy czas. Lepiej jest kupić 1-2 piękne ozdoby, na przykład wykonane ręcznie, niż dziesiąty komplet cotton balls Made in China, który rozpada się po miesiącu użytkowania. 

Pamiętaj, że to właśnie dodatki mają decydujący wpływ na charakter wnętrza i świadczą o Twoim guście. Ludzie zwracają uwagę na szczegóły. Pomyśl, że masz w salonie luksusową sofę z doskonałej skóry, którą przykryłaś kiczowatym kocykiem i tanimi poduszkami z marketu. Jak myślisz, czy ktokolwiek doceni jakość tej sofy? Raczej nie. 

Wybierz styl przewodni 

Dobierając ozdoby musisz zwrócić uwagę na to, czy korespondują one ze sobą i czy pasują do stylu, jaki chcesz wprowadzić do wnętrza. Tutaj nie ma miejsca na chaos. Źle dobrane dodatki mogą całkowicie zrujnować pierwotny zamysł i z wnętrza w stylu skandynawskim zrobić np. boho. 

Szczególnie ostrożnie dobieraj ozdoby do małego pokoju. Na mocno ograniczonej przestrzeni każdy błąd jest doskonale widoczny i wprowadza wrażenie stylistycznego chaosu. 

Ozdoby do pokoju należy wybierać z dużym wyczuciem i nie kierować się tylko niską ceną czy efektownym wyglądem danej rzeczy na wystawie w sklepie. W designie bardzo ważna jest stylistyczna harmonia. Łączenie różnych elementów na zasadzie przypadkowości rzadko daje dobre efekty, a już szczególnie na ograniczonej przestrzeni.