Home > Serie > Podsumowanie tygodnia – Gry / Michał Straszak

Podsumowanie tygodnia – Gry / Michał Straszak

W ubiegłym tygodniu, twórcy podsycali naszą wyobraźnie zarówno zapowiedziami jak i wypowiedziami. Przedstawię wam teraz to, co najbardziej przykuło moja uwagę.

Ostatnio odświeżam sobie starsze gry z serii Assasin’s Creed – czwórka mimo że była świetna grą, to jednak nie umiała przykuć mnie do fotela na dłużej, jakoś nie podniecało mnie pływanie statkiem 😀 Na szczęście dla mnie, na horyzoncie pojawiło się AC Unity, mające się rozgrywać nie dość, że w interesujących dla mnie czasach, to jeszcze w bardziej urbanistycznej scenerii. Me gusta. Zeszłotygodniowy trailer na początku mnie zaskoczył, gdyż wg twórców tworzony był na silniku gry, a wyglądał…

Skąd my to znamy? Poprzednie części również miały tak świetnie wyglądające zapowiedzi. Tym razem chodzi jednak o produkcje next-genowa i pojawiają się pytania, czy można stworzyć grę o takiej grafice? Ubisoft wylewa nam kubeł zimnej wody na głowę, mówiąc, że to tylko cel do którego dążą. Super, Mistrzostwo w mamieniu graczy.

Infamous: Second Son – mówi wam to coś? Twórcy tej jednej z pierwszych gie nar PS4 zastanwaiają się nad pójściem w ślady AC i przenieść akcje do innej epoki – czemu by nie? Egipcjanie walący z fireballa, albo żołnierze armii czerwonej zamieniający się w np. w wodę? Brzmi całkiem hardkorowo.

Trailer Goat Simulatora i fragmenty rozgrywki pojawiły się już w sieci wywołując spór, między zwolennikami tego tytułu a tymi, którzy uważają go za błąd w matriksie. Wygląda na to, że na fali popularności GS panowie ze studio Farjay tworzą nowy „zwierzęcy symulator”, z gatunku FPB, czyli… first person bear!

Zapowiedziano również nową, odświeżoną wersję sieciowej strzelanki Ghost Recon Online, która przyjmuje miano Ghost Recon Phantoms. Cieszę się, gdyż sam od okazjonalnie lamię w GRO.

W tym tygodniu wyszło też parę fajnych gier od twórców niezależnych – przedstawię wam trzy, które wg mnie, są najciekawsze.

24 marca – Betrayer

betrayer 2

Gra w czarno białej stylistyce, trzymający w napięciu horror, w którym dużą rolę odgrywają dźwięki. Fabula przenosi nas do Ameryki, jeszcze nie skażonej tak bardzo europejską cywilizacją, wcielamy się w śmiałka, próbującego odnaleźć zaginioną załoge fortu, która zniknęła w dziwnych okolicznościach nie pozostawiając żadnych śladów. Podobne zdarzenia miały miejsce na prawdę, dla ciekawych link do artykułu w wikipedii 

25 marca – Mercenary Kings

mercenary kings

scrollowana strzelanka, w miłej dla oka i tęskniącej za starymi czasami duszy stylistyce a la Contra, czy Metal Slug. Jesteśmy najemnikiem, który wypowiada wojnę kartelowi odpowiedzialnemu za śmierć jego byłych towarzyszy z oddziału. Oczywiście nie zabraknie ratowania świata i nawalanki w trybie wieloosobowym. Plusem produkcji jest również rozwinięty system craftingu

25 marca – Ether One

ether one

Przyszłość. Grupa wyspecjalizowanych osób, przeszukuje umysły chorych, by wyleczyć ich ze złych wspomnień i traum. Mamy tu do czynienia z trybem FPP w którym zwiedzamy różne lokacje i rozwiązujemy zagadki. Co ciekawe, możemy je równie dobrze zostawić i skupić sie na fabule. Gra ma ciekawa atmosfere i na pewno niedługo wyląduje u mnie na dysku twardym.