Home > Poradnik > Podróżowanie motocyklem – jak zadbać o komfort?

Podróżowanie motocyklem – jak zadbać o komfort?

Coraz częściej to właśnie motocykl wybierany jest jako pojazd mechaniczny do odbywania dalekich podróży.

Okazuje się, że ten jednoślad jest szybki, zapobiega staniu w korkach, a jeśli tylko kierujący dobierze odpowiednie akcesoria, jazda może być w pełni bezpieczna i komfortowa. Co warto nabyć przed planowaną, daleką podróżą? Przedstawiamy akcesoria, które z całą pewnością wpłyną na wygodę i ochronę w czasie jazdy.  

Odpowiedni strój na motocykl 

Priorytetem jest właściwy strój na motor, natomiast uwagę warto zwrócić nie tylko na akcesoria obowiązkowe, takie jak kask. Bez niego rzeczywiście jazda motocyklem nie jest możliwa, ale dokonując zakupów, dobrze jest skupić swoją uwagę na jego dodatkowych właściwościach, które okażą się wybawieniem w czasie długiego podróżowania. Przykładem może być kask schuberth, który posiada dedykowany, doskonały zestaw słuchawkowy do rozmów. Pozwala więc nie tylko zabezpieczyć głowę, ale i prowadzić rozmowy telefoniczne w czasie prowadzenia jednośladu.

Należy też dobrać właściwy kombinezon na motor. Jeśli pogoda nie dopisuje, należy założyć także bieliznę termiczną. Cały strój ma być zaś z odpowiednią wentylacją, ale jednocześnie wodoodporny. Nie może ograniczać ruchów, ma dawać pełną swobodę. Oprócz kurtki, butów i spodni, zaleca się także nabycie dobrych rękawic oraz kominiarki pod kask. Świetnie sprawdzą się elementy z dodatkowymi ochraniaczami, które zniwelują skutki ewentualnego upadku. Trzeba pamiętać, że ciało kierującego motocykl nie jest w żaden sposób chronione, jeśli pod uwagę weźmiemy samą konstrukcję pojazdu.

Przydatne akcesoria

Właściciel motocykla, który planuje wybrać się w długą podróż, musi mieć także na uwadze komfort jazdy i wygodę. Warto zaopatrzyć się w kilka elektronicznych gadżetów, które na pewno ułatwią nie tyle kierowanie, co samo dotarcie do celu. Przyda się więc nawigacja oraz kamerka i zestaw słuchawkowy do prowadzenia rozmów podczas jazdy. Jeśli wyprawa ma być kilkudniowa, konieczny jest też kufer – givi sprawdzi się doskonale. Ten uniwersalnych rozmiarów pozwoli zabrać wszystkie niezbędne rzeczy.

Trzeba zdać sobie sprawę, że podróżowanie motocyklem nigdy nie jest tak komfortowe, jak jazda samochodem, natomiast miłośników jednośladów wcale to nie zniechęca. Jeśli tylko zainwestuje się w dobre gadżety i akcesoria, udaje się zwiększyć nie tylko wygodę, ale też bezpieczeństwo jazdy motocyklem.

Artykuł powstał na podstawie materiałów merytorycznych dostępnych na stronie: https://mcsonline.pl/ – Motocyklowe centrum serwisowe