Home > Gry > PlayStation VR – rewolucja czy ewolucja?

PlayStation VR – rewolucja czy ewolucja?

Kojarzycie zapewne filmy lub bajki science fiction, w których bohaterowie zakładali na głowę hełm, kask lub okulary i przechodzili do świata wirtualnego, gdzie mogli robić, co chcą? Wtedy było to dla nas coś naprawdę futurystycznego, coś, o czym każdy z nas marzył, lecz nie mieliśmy wątpliwości, że nie jest to możliwe… a jednak!

morpheus-homepage-listing-thumb-01-eu-06mar15_vf2

Kiedy ludzie usłyszeli o prototypach i testach Oculus Rifta od firmy Oculus VR, byli zaskoczeni, jak szybko technologia potrafi się rozwijać. To o czym parę lat temu marzyliśmy i co było nieosiągalne, dziś jest wprowadzane w rzeczywistość. Oculus zapoczątkował pewny „trend”, innowację na rynku gier wideo. Dostarczył graczom nowych wrażeń z rozrywki, w końcu mogli się poczuć, jakby to oni brali udział w grze. Opinie na temat tej „zabawki” od firmy Oculus VR były podzielone, jedni się zachwycali i widzieli tylko same plusy, inni zaś narzekali na to, iż jest to ciężkie, niewygodne i boli od tego głowa czy kark. Obecnie wciąż trwają prace nad Oculusem, a premiera jest zaplanowana na pierwszy kwartał 2016 roku.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Widząc jak dużym zainteresowaniem cieszy się Oculus Rift, Sony postanowiło także spróbować swoich sił na tym segmencie rynkowym. Do gry wskoczyło z wielkim przytupem PlayStation VR – „radykalnie nowy wymiar grania w rzeczywistości wirtualnej” jak twierdzi Sony.Gogle od japońskiego producenta cieszą się jeszcze większym zainteresowaniem niż Oculus, gdyż wraz z premierą PS4 wszyscy zauważyli, że Sony porzuciło ryzykowne zagrywki i wszystko co robią w końcu jest solidne i zaskakująco dobre. Wszyscy gracze czekają na premierę PS VR, gdyż jak już wiadomo na start nowa zabawka Sony dostanie aż 60 tytułów i to nie byle jakich. PlayStation VR będzie obsługiwało PS Move (Dualshock’a 4 także), więc możliwe, że Sony przeniesie swoje dotychczasowe produkcje wspierające kontroler ruchowy do PS VR. Warto także wspomnieć, iż do działania PS VR nie potrzebujemy super mocnego sprzętu, jak to miało miejsce przy Oculusie, wystarczy nasza konsola.

21475227376_c086547649_b

Jedynym zmartwieniem może być cena nowej technologii, która oscylować będzie w granicach 1600 zł, czyli prawie tyle ile, zapłaciliśmy za nasze PlayStation 4. Nie można jednak się dziwić i narzekać, gdyż dostaniemy w zamian świetną jakość wykonania. Nowe dziecko Sony na pewno przyniesie na rynek gier wideo nowy poziom i będzie to zaplanowana rewolucja. Poniżej możecie zobaczyć trailer PlayStation VR.

Autor tekstu:

Szymon Setlak – zwykły gracz, kiedyś „PCtowiec” dziś dumny posiadacz konsol PlayStation 3 i 4. Lubuje się w gatunkach RPG oraz FPS. Fan Sapkowskiego uniwersum oraz serialu The Walking Dead.
.

facebook