Home > Internet > Facebook kupił platformę GIPHY. Cena może zaskakiwać

Facebook kupił platformę GIPHY. Cena może zaskakiwać

Facebook pochwalił się właśnie swoim najnowszym zakupem. Sfinalizowana została transakcja obejmująca przejęcie platformy GIPHY, służącej internautom od 2013 roku jako wyszukiwarka plików GIF. Użytkownicy Facebooka powinni się ucieszyć, że zasoby GIPHY zostaną udostępnione na messengerze.

Przejęcie platformy GIPHY niesie za sobą wiele korzyści dla użytkowników usług Facebooka. Już niebawem internauci będą mogli udostępniać, publikować, osadzać oraz przesyłać wszystkie GIFY znajdujące się w zasobach GIPHY. Tyczy się to nie tylko samego Facebooka, ale również messengera w wersji mobilnej na urządzenia z iOS oraz Android. Już teraz połowa ruchu GIPHY pochodzić ma z aplikacji należących do grupy Facebook. Przejęcie platformy na pozwolić na znacznie większą integrację usług.

Cena zakupu GIPHY jest imponująca

Facebook oficjalnie nie podał ceny zakupy GIPHY, jednak nieoficjalnie podaje się, że transakcja opiewała na 400 milionów dolarów amerykańskich. Całość miała zostać sfinansowana z funduszy uzbieranych dzięki sprzedaży akcji portalu Facebook. Przypomnijmy, że firma należąca do Marka Zuckerberga w 2012 roku kupiła Instagrama, a w 2014 WhatsAppa.

Źródło: PhoneArena