Home > Mobilne > Oto Maze, nowy gracz na rynku smartfonów

Oto Maze, nowy gracz na rynku smartfonów

Już niedługo do marek takich jak Xiaomi czy Meizu dołączy kolejna ambitna chińska firma Maze. Jej debiutem na rynku urządzeń mobilnych będzie smartfon o nazwie Alpha, mogący pochwalić się eleganckim designem i podwójnym aparatem.

„Rozszerz swój swiat”
„Rozszerz swój swiat”

Alpha kontynuuje trend bardzo wąskich ramek wokół ekranu, zapoczątkowany przez Xiaomi Mix i Sharpa Aquos. O ile taki element wzornictwa nie jest już niczym nadzwyczajnym dla największych producentów smartfonów, to należy pochwalić świeżo powstałą firmę za taki wybór. Grafika promująca nowe urządzenie pokazuje także, że w Maze Alpha zastosowano podwójny główny aparat, co jest kolejnym dość ambitnym krokiem dla zupełnie nowego producenta. Na prawej krawędzi widać pojedynczy przycisk, którego zastosowania jeszcze nie znamy – może służyć do włączania i wyłączania, regulacji głośności, obsługi aparatu, czy też pojawić się w roli czytnika linii papilarnych. Na chwilę obecną mamy informacje tylko na temat dwóch elementów specyfikacji – systemu operacyjnego i wyświetlacza. Alpha będzie obsługiwany przez Androida w wersji 7.0, a AMOLED-owy ekran ma mieć przekątną o długości 5,5″ lub 6″.

„Sama specyfikacja nie wystarczy”
„Sama specyfikacja nie wystarczy”

Za powstaniem Maze stoi korporacja YOP z siedzibą w Shenzhen. Choć nazwa YOP nie jest szeroko znana w zachodnim świecie, firma może pochwalić się współpracą z takimi tuzami jak Qualcomm, Samsung, Japan Display (wspólne przedsięwzięcie Sony, Toshiba i Hitachi) czy MediaTek. Na stronie MazeMobile.com, możemy poznać krótką historię nowego producenta smartfonów, choć na razie musimy przyszykować się na spotkanie z błędem numer 503 (usługa niedostępna) przy większości prób odwiedzenia witryny.

Kiedy Maze Alpha trafi do sprzedaży? Najwcześniejsza data jest bardzo niedaleko, a dokładniej już w przyszłym miesiącu. Oczywiście jeszcze sporo może się zmienić w tej kwestii. Wiemy już, że Maze planuje wydać swoje urządzenie na rynku europejskim, co powinno ucieszyć każdego fana technologii mobilnej.

Źródło: Digital Trends

Tomasz Hotloś