Home > PC i laptopy > Nowy Chromebook od Samsunga to sprzęt najwyższej klasy

Nowy Chromebook od Samsunga to sprzęt najwyższej klasy

Strona z preorderami ukazała się wcześniej niż oficjalna zapowiedź i ujawniła nowy model Chromebooka od Samsunga z dotykowym ekranem i rysikiem.

Już kilka miesięcy temu można było się natknąć na plotki dotyczące nowego Chromebooka pod nazwą „Kevin”, a przedwczoraj serwis ChromeUnboxed ukazał model, który na dniach ma być zapowiedziany i trafić do sprzedaży: Samsung Chromebook Pro.

Nowy laptop z systemem od Google będzie zawierał w sobie imponujące podzespoły: 12,3” dotykowy ekran o rozdzielczości 2400×1600, który obraca się o 360 stopni, minimalne ramki, 32GB wbudowanej pamięci, 4GB RAMu, rysik oraz w całości metalową obudowę o grubości 12,9 mm. Całość pracować będzie 10 godzin na jednym ładowaniu. Podzespoły wydają się być zaprojektowane do pracy z androidowymi aplikacjami.

Obecnie żadna strona z zamówieniami już nie działa, jednak kiedy jeszcze tak było ukazywały cenę 499$ oraz dostępność w dniu 24 października.

Pozostaje nam jedynie czekać na oficjalną zapowiedź i informacje o dostępności w Polsce. Osobiście Samsung Chromebook zrobił na mnie piorunujące wrażenie pod względem wyglądu, a nadchodzący Android Andromeda, który ma być połączeniem Chrome OS z Androidem i pozwolić na uruchamianie aplikacji z systemu mobilnego na komputerze, zapowiada wiele możliwości dla tego sprzętu. Z niecierpliwością czekam na rozwój wydarzeń w tym segmencie, gdyż może to być alternatywa dla mojego obecnego setupu.


Autor tekstu

Patryk Bijak – niepoprawny optymista. Sportowiec, głownie biegacz. Spędza dnie na czytaniu o technologii i grach. Wciąż wierzy, że ropa naftowa jeszcze się odbije.