Home > Newsy > Nowe procesory od AMD – Ryzen 2 generacji

Nowe procesory od AMD – Ryzen 2 generacji

Firma AMD zaprezentowała swoje nowe produkty w postaci procesorów Ryzen drugiej generacji. Wprowadzone zostały cztery modele, czyli Ryzen 7 2700X, Ryzen 7 2700, Ryzen 5 2600X oraz Ryzen 5 2600.

 

Nowa generacja – nowe możliwości
Powyższe procesory kierowane są głównie dla graczy oraz twórców treści cyfrowych. Są to pierwsze na świecie procesory wykorzystujące 12-nanometrowy proces technologiczny co przekształca się w większą nawet o 15% wydajnością w grach względem poprzedniej generacji. Do nowości jakie wprowadziło AMD można także doliczyć technologie Precision Boost 2 oraz Extended Frequency Range 2, znajdują się tam także system chłodzenia Wraith i możliwość odblokowywania procesora za pomocą nowej aplikacji Ryzen Master.

„W zeszłym roku, wraz z wprowadzeniem pierwszej fali procesorów Ryzen rozpoczęliśmy proces przemiany branży komputerowej, ponieważ procesory te zapewniały klientom większą wydajność, funkcjonalność i możliwość wyboru niż wcześniej. Nasza druga generacja procesorów Ryzen kontynuuje rozwój w tych kierunkach podnosząc standardy działania komputerów graczy i twórców” — powiedział Jim Anderson, starszy wiceprezes i główny menadżer w firmie AMD.

Co jeszcze oferuje Ryzen?
Druga generacja procesorów Ryzen została zaprojektowana na bazie architektury „Zen” przy czym wykorzystuje ulepszoną jego wersje w postaci „Zen+” co daję znaczny skok wydajności oraz funkcjonalności procesora.
AMD Ryzen 2 generacji to także wyższe taktowanie procesorów niż ich poprzednicy co przejawia się w wydajności w grach czy różnego rodzaju programach do renderowania itp.
Po raz pierwszy firma AMD postanowiła wprowadzić nowy system chłodzeń do swoich produktów, AMD Wraith ma zapewnić Ryzenom utrzymanie jak najlepszej temperatury, a fanów świateł ucieszy fakt, że nowe chłodzenie posiada także podświetlenie RGB.
Procesory Ryzen współpracować będą z płytami głównymi opartymi o chipset X470 z gniazdem AM4 co pozwala na wykorzystanie technologii AMD StoreMI, czyli swego rodzaju próbę wprowadzenia dla zwykłego nośnika pamięci podobnego zarządzania jak ma to miejsce w dyskach SSD.

Najnowsze procesory AMD Ryzen 2 generacji z pewnością są świetną konkurencją dla Intela, co dla konsumentów jest bardzo ważne, bo jak wiadomo monopol nie prowadzi do niczego dobrego.

Źródło: pcgamesn.com
Autor: Szymon „Soter” Setlak