Home > PC i laptopy > Felietony > Netflix dostępny w Polsce!

Netflix dostępny w Polsce!

Czekaliście na to, prawda? Netflix w końcu dostępny oficjalnie w Polsce. Bez kombinowania z proxy, bez łamania regulaminów. I to z miesięcznym okresem próbnym!

Niewiele Ci mogę dać…

Użytkownik znający język angielski na pewno znajdzie coś dla siebie (tylko nie House of Cards, którego nie udostępniono w naszym kraju) . Niestety obecnie platforma nie proponuje zbyt wielu tytułów z napisami. Znajdziemy tutaj między innymi kilka nagrań występów amerykańskich komików, serial Gotham, w którym zobaczymy, jak miasto zmagało się z przestępcami przed „przybyciem” Batmana, serial Grace and Frankie, czy Daredevil o niewidomym prawniku, który nocami zwalcza przestępczość Nowego Jorku.

Photo credit: Marit & Toomas Hinnosaar via Foter.com / CC BY
Photo credit: Marit & Toomas Hinnosaar via Foter.com / CC BY

Za darmo, ale po dodaniu karty

Wspomniany okres próbny jest darmowy, aczkolwiek aby z niego skorzystać musimy dodać do konta naszą kartę. Oznacza to tyle, że jeżeli na przykład zarejestrujemy się dziś, zapomnimy o swoim koncie, to po miesiącu platforma ściągnie z naszego konta określoną dla wybranego pakietu kwotę. Jeśli już o pakietach mowa, to do dyspozycji mam trzy. Podstawowy kosztuje niespełna osiem euro miesięcznie, czyli ponad trzydzieści złotych. Kupując go będziemy mogli korzystać z konta na jednym urządzeniu, a oglądane filmy nie będą w jakości HD. Za dziesięć euro, czyli około czterdziestu złotych, otrzymamy możliwość oglądania materiałów w wysokiej jakości na dwóch urządzeniach, a za dwanaście euro otrzymamy dostęp do materiałów w jakości Ultra HD na trzech urządzeniach.

netflix

Opłaca się, czy nie?

Wszystko, co jest za darmo się opłaca 🙂 Netflix jest bardzo popularną platformą na całym świecie i jestem przekonany, że większość z Was skusi się na skorzystanie z jego oferty po darmowym miesiącu próbnym. Moim zdaniem na chwilę obecną warunkiem komfortowego korzystania jest znajomość języka angielskiego, bo baza tytułów z napisami jest bardzo skromna. Tymczasem ja uciekam, bo Gotham samo się nie obejrzy. Miłego testowania!

Photo credit: brianc via Foter.com / CC BY
Photo credit: brianc via Foter.com / CC BY

Netflix – największa wypożyczalnia filmów DVD na świecie, oferująca za stałą opłatą wypożyczanie filmów poprzez media strumieniowe w krajach Ameryki Północnej i Południowej, Wielkiej Brytanii, Austrii, Szwajcarii, Luksemburgu, Irlandii, Szwecji, Danii, Norwegii, Francji, Finlandii i Holandii, Niemczech, od marca 2015 również w Australli i Nowej Zelandii, oraz za pośrednictwem poczty na terenie Stanów Zjednoczonych.

Firma została założona w 1997 z siedzibą w Los Gatos w Kalifornii. W jej zbiorach znajduje się ponad 100 tysięcy pozycji, z której korzysta ok. 8,2 mln klientów. Netflix posiada ponad 55 milionów płyt i średnio rozsyła ich dziennie 1,9 mln. Netflix oświadczył, że wydaje rocznie ok. 300 milionów USD na znaczki pocztowe. 25 lutego 2007 firma ogłosiła, że dostarczyła już miliard płyt.

Obecnie Netflix to głównie telewizja internetowa z 48 milionami użytkowników w ponad 40 krajach. ~ Wikipedia