Home > Mobilne > Nadchodzi Samsung Gear Fit Pro

Nadchodzi Samsung Gear Fit Pro

SmartBand Samsung Gear Fit2, który miał premierę stosunkowo niedawno i chwilę przed Gear S3, być może doczeka się „wczesnego następcy”. Samsung zarejestrował 26 stycznia 2017 znak towarowy na nazwę „Gear Fit Pro”, co sugeruje wypuszczenie dużo lepiej wyposażonego SmartBand’u.

Jak wiadomo Microsoft odpuścił sprawę swojej opaski, ale nie zmienia to faktu, że konkurecja nie pozostaje w tyle. HTC weszło w partnerstwo z Under Armor, aby stworzyć trzyczęściowy zestaw o nazwie HealthBox, w którego skład wchodzi SmartBand, waga oraz opaska do mierzenia tętna zapinana na klatce piersiowej. Meizu jest w trakcie produkcji H1 SmartBand, FitBit (bardzo dobrze znane środowisku sportowemu ze swoich fit trackerów) kupiło Pebble, Nokia przejęła producenta gadżetów związanych ze zdrowiem, firmę Withings. Jest także sporo innych firm, które chcą mieć swój kawałek tortu z tego rynku.

Być może Samsung chce połączyć swoją usługę Samsung Pay, cyfrowego asystenta Bixby wraz ze swoją smart opaską, aby miała ona dodatkowe funkcje, których nie mają produkty konkurencji? A może w końcu dostaniemy porządny wygięty wyświetlacz? Czas pokaże.

źródło: GSMArena

Miłosz Kłosowski