Home > artykuł sponsorowany > Na czym polegają płatności Apple Pay i Google Pay?

Na czym polegają płatności Apple Pay i Google Pay?

Według raportu „Płatności cyfrowe 2019” przygotowanego przez Izbę Gospodarki Elektronicznej, dostęp do narzędzi Google Pay i Apple Pay w ubiegłym roku zadeklarowało odpowiednio dziewięć i osiem procent ogółu badanych Polaków. Z kolei w grupie respondentów poniżej 18. roku życia wskaźniki te wyniosły aż 16 i 11 procent.

W kolejnych latach liczby te z pewnością jeszcze wzrosną . Z tego powodu dziś przyglądamy się bliżej tym formom płatności mobilnych, jakimi są Google Pay i Apple Pay. Na czym polegają i jakie korzyści ze sobą niosą?

Jak działają Google Pay i Apple Pay?

Google Pay jest narzędziem dostępnym dla urządzeń z systemem Android. Z kolei użytkownicy sprzętu operującego w systemie IOS mają do dyspozycji Apple Pay. Są to formy płatności mobilnych, które po założeniu konta i dodaniu do niego informacji o karcie debetowej lub kredytowej umożliwiają przede wszystkim:

  • Płatności zbliżeniowe telefonem w stacjonarnych punktach sprzedaży (urządzenie musi być wyposażone w moduł NFC),
  • Szybkie transakcje w aplikacjach mobilnych i na stronach internetowych,
  • Uczestnictwo w programach lojalnościowych.

Swoimi środkami i transakcjami użytkownik może wygodnie zarządzać w aplikacji mobilnej.

Dlaczego warto z nich korzystać?

Korzystanie z płatności mobilnych za pośrednictwem systemów Apple Pay i Google Pay ma wiele zalet, z których najważniejsze to m.in.:

  • • Wygoda. Dzięki systemom płatności mobilnych nie musisz mieć przy sobie portfela z gotówką lub kartą płatniczą, aby zapłacić za zakupy w punkcie stacjonarnym – wystarczy do tego telefon lub smartwatch. Z kolei w przypadku płatności online wyeliminowana zostaje konieczność podawania przy każdej transakcji danych płatniczych, co znacznie skraca i upraszcza cały proces.
  • • Bezpieczeństwo. Dostęp do Twoich środków może zostać zabezpieczony na różne sposoby, np. za pomocą danych biometrycznych (odcisk palca). Poszczególne transakcje są identyfikowane za pomocą indywidualnych kodów, a dane karty płatniczej nie są udostępniane sprzedawcy ani przechowywane na urządzaniu mobilnym.

Jeśli chcesz, aby w Twoim sklepie klienci mieli możliwość płacenia za pośrednictwem systemów Apple Pay i Google Pay, zapoznaj się ofertą operatora Przelewy24, który proponuje przedsiębiorcom ich wdrożenie. Szczegółowe informacje znajdziesz pod adresem: https://www.przelewy24.pl/.