Home > Mobilne > Motorola G5 przechodzi certyfikację FCC z baterią o pojemności 3000mAh

Motorola G5 przechodzi certyfikację FCC z baterią o pojemności 3000mAh

Motorola G5 i G5 Plus są urządzeniami, które niewątpliwie zobaczymy podczas trwania targów MWC w Barcelonie. Wersja podstawowa urządzenia została dostrzeżona własnie w certyfikacji FCC.

Urząd regulujący kwestie telekomunikacyjne w Stanach Zjednoczonych dał modelowi G5 zielone światło. Mimo tego, że FCC nie jest najbardziej „płodnym” źródłem na temat specyfikacji, to nadal przeglądając ich zapiski można znaleźć kilka ciekawych kąsków. Do jednych z nich zalicza się informacja mówiąc, że G5 będzie posiadać wsparcie dla NFC – jako pierwsza w historii serii G od Motoroli (oczywiście nie licząc różnych odmian modelu G4 Play z różnych zakątków świata).

Kolejną rzecz,  jaką ujawniają dokumenty FCC, jest pojemność baterii, a to wynosi 3000mAh. Jest niewiele mniej w stosunku do pojemności 3100mAh z modelu Plus. Co ciekawe Motorola G5 w pudełku dostarczy nam ładowarkę do szybkiego ładowania smartfona oraz kabel USB o długości 1 metra (dla wielu użytkowników, to nie jest informacja WOW, ale znajdą się tacy, dla których to ważne dane).

MotoG5-Battery-Specs

Reszta informacji, to specyfikacja urządzenia, która potwierdza się z wcześniejszymi plotkami. Sprzęt ma posiadać 5,5 calowy wyświetlacz Full HD, 16 GB pamięci na dane użytkownika, aparaty: przedni 13Mpx i tylni 5Mpx – na dzień dzisiejszy to wszystko, co wiemy o sprzęcie.  Na resztę musimy czekać do 26 lutego.

źródło: GSMArena

Miłosz Kłosowski