Home > artykuł sponsorowany > Jak Monopoly – gra przeniesiona do realnego świata

Jak Monopoly – gra przeniesiona do realnego świata

Gry ekonomiczne cieszą się od lat dużą popularnością. Kiedyś grało się w Eurobiznes i Monopoly na planszy, dziś świat gier przeniósł się na smartfony. Landlord Magnat Nieruchomości to swego rodzaju gra Monopoly online. Nie jest to jednak zwykła gra ze stworzoną grafiką dla wszystkich poziomów. Opiera się bowiem o system GPS i aktualną lokalizację, w której za wirtualne pieniądze można kupować nieruchomości znajdujące się w okolicy.

Na samym początku otrzymuje się 50 tys. wirtualnych dolarów na zakup nieruchomości. Każda zakupiona nieruchomość zarabia na siebie, budując kapitał gracza. Dzieje się to poprzez realne odwiedziny kupionych nieruchomości. Mogą być to restauracje, szpitale, sklepy, biurowce. Jeśli ktoś na Facebooku bądź Foursquare melduje się w tych nieruchomościach  – ich właściciel zarabia na czynszu. Zatem realne odwiedziny w kupionych przez nas miejscach wpływają na to, ile będziemy w stanie zarobić. Jest to znacznie bardziej ekscytujące niż poruszanie się pionkiem po planszy.

W grze można również odsprzedać swoje nieruchomości innym graczom, a także kupować od osób z całego świata te, które znalazły się w ich posiadaniu. W ten sposób buduje się imperium nieruchomości i przechodzi do kolejnych etapów gry po osiągnięciu określonych pułapów zarobków.

Podobnie jak w grze planszowej możemy planować remonty i rozbudowę swoich nieruchomości, oczywiście jeżeli mamy na to odpowiednie środki z czynszu. Do dyspozycji mamy budynki, które znajdują się w najbliższej okolicy – w promieniu kilometra od miejsca, w którym aktualnie się znajdujemy. Gra zatem zachęca do podróżowania w celu nabywania nowych ciekawych nieruchomości, które cieszą się w realnym świecie dużą popularnością. Im większą mamy smykałkę do interesów, tym więcej w grze możemy zarobić i tym samym piąć się po wirtualnej drabinie kariery magnata nieruchomości.

Gry symulacyjne stały się bardzo popularne na całym świecie. Landlord Magnat Nieruchomości ma wielu fanów na całym świecie, a grę na smartfon ściągnięto już w 190 krajach świata. To świetna rozrywka, która nie wymaga stałego wpatrywania się w ekran swojego smartfona. Gra się wtedy, kiedy ma się na to ochotę. Utrzymanie nieruchomości jest nie lada wyzwaniem zwłaszcza wtedy, gdy nie osiągają spodziewanych zysków, czyli nie są zbyt chętnie odwiedzane w rzeczywistym świecie przez osoby, które regularnie aktualizują swoją lokalizację na Facebooku lub Foursquare. Geolokalizacja zatem nie tylko pozwoli nam się nie zgubić w wielkim mieście, ale również rozkręcić biznes w grze Landlord Magnat Nieruchomości.

Www

AppStore

Google Play