Home > Newsy > Monitor LG 5K staje się bezużyteczny w pobliżu routera

Monitor LG 5K staje się bezużyteczny w pobliżu routera

W październiku zeszłego roku LG zapowiedziało nowy monitor UltraFine 5K, który został specjalnie zaprojektowany do współpracy z komputerami Apple. Zostało to niejako ukryte przez Apple, ponieważ monitor LG jest „cichym następcą” już nieprodukowanych monitorów Apple podłączanych pod port Thunderbolt, a zarazem jest rekomendowany przez Apple dla klientów kupujących nowe komputery MacBook Pro.

Wszystko niby pięknie i kolorowo, ale jeżeli ktoś zdecyduje się na zakup jednego z takich monitorów, to delikatnie rzecz ujmując może nie być zadowolony z jednego „drobnego” faktu. Mianowicie, nie można tego monitora stawiać koło router. Serio… Nie można.

Jeżeli LG UltraFine 5K zostanie postawiony w odległości dwóch metrów (lub mniej) od routera, monitor staje się bezużyteczny, a razem z nim Mac do którego jest podłączony. Pojawia się na ekranie nieustające miganie, zamrożenia obrazu, a także rozłącza się z naszym komputerem. W takiej sytuacji, należy uruchomić sprzęt ponownie, nie raz, nie dwa, a wiele razy, aż wszystko zacznie działać na nowo, aby ponownie scenariusz się powtórzył.

Ta „mała” usterka została potwierdzona przez LG i jest tylko w tym modelu monitora. Jakie rozwiązanie proponuje LG? No cóż… Ustawić monitor w większej odległości niż dwa metry od routera. Powiedzmy wprost, nie jest to bardzo duża niedogodność, jednakże może być frustrujące, szczególnie jeżeli weźmiemy pod uwagę cenę monitora na poziomie $1299. Warto się dobrze zastanowić nad zakupem takiego monitora.

źródło: GSMArena

Miłosz Kłosowski