Home > artykuł sponsorowany > Mechanizm tilt w fotelach gamingowych – jak działa?

Mechanizm tilt w fotelach gamingowych – jak działa?

Praca przy biurkiem może wydawać się bardziej komfortowa od fizycznej, ale to tylko pozory. Z czasem może okazać się równie szkodliwa dla naszego zdrowia. Według raportu przeprowadzonego przez Healthdesk – aż 79,1 proc. pracowników skarży się na bóle związane z pracą przy biurku. Nie ulega wątpliwości, iż główną przyczyną tego stanu rzeczy jest nieprawidłowa postawa podczas pracy i niski komfort siedzenia.

Mechanizm tilt do fotela biurowego

W Warrior Chairs wierzymy, że odpowiedni fotel do pracy (lub rozrywki) przy komputerze to połowa sukcesu. Naszą misją jest tworzenie produktów dla niezwykle wymagającej grupy klientów – współczesnych graczy, którzy nierzadko spędzają przy komputerze wiele godzin dziennie. Stawiamy na pełną regulację naszych foteli gamingowych, a także dodatkowe mechanizmy, które mają za zadanie zwiększyć komfort użytkowania krzeseł. Jednym z nich jest właśnie mechanizm tilt w fotelu.

Jak działa mechanizm tilt do fotela?

Mechanizm tilt do fotela gamingowego lub biurowego pozwala na odchylanie się oraz zablokowanie oparcia w wybranej przez użytkownika pozycji. Jest to funkcja, którą powinien posiadać każdy dobry fotel biurowy. Oprócz zmiany wysokości siedziska czy podłokietników, mechanizm tilt będzie kluczowy do wygodnej pracy – szczególnie dla osób, które spędzają przy komputerze nieprzerwanie po kilka godzin.

Fotel tilt – dla kogo?

Fotel z mechanizmem tilt będzie świetnym wyborem zarówno dla graczy, jak i pracowników biurowych. Tak, jeśli tylko istnieje taka możliwość, warto rozważyć wybór fotela gamingowego z tilt także do pracy. Fotele dla graczy zapewniają wiele dodatkowych możliwości jeśli chodzi o konfigurację siedziska czy oparcia i gwarantują komfort podczas długich godzin spędzonych przy biurku. Wyróżniają się także wyglądem – i o ile o gustach się nie dyskutuje, to z pewnością będą niebanalnym dodatkiem i nieco ożywią atmosferę w nudnym, biurowym wnętrzu.

Idealny fotel tilt – na co jeszcze zwrócić uwagę?

Mechanizm tilt w fotelu to zaledwie jedna z wielu rzeczy, o których trzeba pamiętać wybierając nowe siedzisko do komputera. Jednakże, oprócz tradycyjnych, i powszechnie znanych możliwości konfiguracji siedzenia i oparcia, istnieje jeszcze kilka innych czynników, które należy wziąć pod uwagę, a które mogą nie być tak oczywiste.

Przede wszystkim – fotel powinien być dostosowany do wzrostu i postury użytkownika. Osoby wysokie lub o masywniejszej posturze będą potrzebować szerokiego siedzenia, wysokiego oparcia oraz krzesła o odpowiednim udźwigu. Z kolei osoby niższego wzrostu i szczuplejsze będą źle się czuć na zbyt szerokim krześle o dużym siedzisku, które nie pozwala na swobodne oparcie pleców i wymusza zgarbienie postawy.

Aby wybrać optymalną wysokość oparcia należy zadbać, aby podpierało ono plecy przynajmniej do wysokości łopatek – a najlepiej wyżej. Niezwykle istotne jest również dobre podparcie lędźwiowej części kręgosłupa. W idealnym przypadku krzesło powinno posiadać wypukły element, który będzie optymalnie wspierać plecy także u dołu. Z kolei idealna głębokość siedziska w fotelu powinna zapewniać podparcie ⅔ – ¾ długości ud.

Jak poznać, że potrzebujesz innego fotela do pracy lub rozrywki?

Jeśli Twoje krzesło biurowe nie posiada mechanizmu tilt – jest to pierwszy sygnał ostrzegawczy i warto zastanowić się nad jego wymianą. Jeśli spędzasz przy komputerze kilka godzin dziennie i wiąże się to z pewnym dyskomfortem lub nawet bólami kręgosłupa – z pewnością docenisz funkcjonalność, jaką jest mechanizm tilt. Odpowiednio dobrane krzesło z możliwością konfiguracji siedziska i oparcia zapewni Ci:

  • prosty kręgosłup,

  • prawidłową postawę,

  • naturalny ruch miednicy,

  • mniejsze obciążenie krążków międzykręgowych,

  • równoległy układ kręgów,

  • wzmocnienie mięśni brzucha i pleców,

  • brak ucisku na kość krzyżową.

Fotel gamingowy z mechanizmem tilt

Doskonale wiemy, jak ważne są zdrowie i komfort, dlatego wszystkie fotele gamingowe z naszej oferty posiadają funkcję tilt. Wybierając fotel gamingowy zyskujesz zatem nie tylko nowoczesny, świetnie wyglądający i praktyczny mebel, ale też inwestujesz we własne zdrowie. Nasze fotele to maksymalna możliwość regulacji siedziska, oparcia i podłokietników, tak aby każdy użytkownik mógł dopasować fotel do swoich preferencji. Zainteresowanych zakupem zapraszamy do sprawdzenia aktualnego asortymentu, a w przypadku dowolnych pytań odnośnie naszych foteli – służymy pomocą.