Home > Mobilne > LG G6 dostępny w pre-orderze w Wielkiej Brytanii

LG G6 dostępny w pre-orderze w Wielkiej Brytanii

LG G6, najnowszy flagowy model Koreańczyków, jest dostępny w przedsprzedaży w Wielkiej Brytanii. MobileFun.co.uk sprzedaje G6 bez simlocka za 699 Funtów. Niestety data premiery nie została jeszcze podana.

gsmarena_001

Spośród wszystkich operatorów w Wielkiej Brytanii, trzech obecnie potwierdziło, że będą mieli w swojej ofercie najnowszy smartfon od LG. Nie ujawnili jeszcze, od kiedy i w jakiej cenie. Obywatele pozostałych państw Europy będą musieli zapłacić prawdopodobnie około 700 euro.

W Południowej Korei G6 jest również dostępny w pre-orderze, a jego sprzedaż rozpocznie się 10 marca. Również w Australii znana jest już data rozpoczęcia sprzedaży G6 i jest to 28 marca. W Stanach Zjednoczonych większość operatorów potwierdziła, że będzie oferować najnowszy smartfon LG, ale tak jak w przypadku operatorów z Wielkiej Brytanii, nie zostały podane żadne daty ani kwota, jaką przyjdzie zapłacić klientom za G6.

Wracając jeszcze na chwilę do ceny – koszt G6 w Wielkiej Brytanii w przeliczeniu na złotówki wynosi 3495 złotych według kursu z dnia dzisiejszego, tj. 3 marca. Z kolei przeliczając cenę z euro otrzymujemy kwotę 3010 złotych. To dużo, a obydwie te wartości nie uwzględniają ceł i podatków jakie zostaną nałożone na sprzęt, kiedy będzie miał premierę w Polsce. Według bardzo luźnych kalkulacji możemy oscylować wokół wartości 3700 – 4000 złotych w dniu premiery urządzenia.

Miłosz Kłosowski

źródło: GSMArena | MobileFun.co.uk