Home > Mobilne > LG G6 może być najlepiej brzmiącym smartfonem w 2017

LG G6 może być najlepiej brzmiącym smartfonem w 2017

Od pół roku marzeniem większości smartfonowych audiofili jest LG V20, wyposażony w poczwórny konwerter DAC. Pozycję króla audio wśród urządzeń mobilnych przejmie jednak niedługo jego kuzyn G6, który idzie o krok dalej, ulepszając rozwiązania swojego poprzednika.

 

Co to jest DAC? Rozwinięcie tego skrótu to Digital-to-Analog Converter – czyli konwerter sygnału cyfrowego na analogowy. Dokładnie tym zajmuje się ten podzespół i w dużej mierze to od jego jakości zależy dźwięk wydobywający się ze słuchawek podłączonych do smartfona (oczywiście dotyczy to tylko słuchawek na kablu, jako że bezprzewodowe mogą korzystać tylko z sygnału cyfrowego). Użyty w V20 układ czterech konwerterów redukuje szumy i zniekształcenia powstające przy przetwarzaniu sygnału do minimum.

Ulepszony poczwórny DAC w LG G6 będzie się osobno zajmować lewym i prawym kanałem audio, dzięki czemu słyszany dźwięk będzie jeszcze bliższy rzeczywistemu. Zwiększy się także szybkość przetwarzania danych (a co za tym idzie, odtwarzanie muzyki będzie płynniejsze), a poziom zniekształceń może spaść do poziomów tak niskich jak 0,0002%. Rzecz jasna do pełnego skorzystania z udogodnień szykowanych przez LG w kwestii dźwięku potrzebne będą również odpowiednie słuchawki.

Źródło: Android Authority

Tomasz Hotloś