Home > PC i laptopy > Recenzje > LAMAX Tips1 – recenzja słuchawek dla aktywnych

LAMAX Tips1 – recenzja słuchawek dla aktywnych

LAMAX Tips1 - recenzja słuchawek dla aktywnych

Jeśli nie interesują was słuchawki TrueWireless i lepiej czujecie się z urządzeniem, które posiada kabel, to LAMAX Tips1 mogą być znakomitym wyborem. W bardzo dobrej cenie dostajemy słuchawki oferujące zadowalające doznania muzyczne, których nie spodziewałbym się patrząc na ich wygląd. 

LAMAX Tips1 to słuchawki wykonane ze sztucznego tworzywa przez co cała konstrukcja jest bardzo lekka. Mimo wszystko są one bardzo dobrze wykonane, a każdy element świetnie spasowany. Przetworniki zostały połączone ze sobą przy pomocy kabla. Na prawej słuchawce znajduje się całe centrum sterowania, czyli pilot oraz akumulator. Na całe szczęście element ten nie waży dużo, dlatego też nie powoduje, że przetwornik wypada z ucha. Słuchawki prezentują się dobrze, a połączenie turkusu i czerni wydaje się być strzałem w dziesiątkę.

Na pilocie znalazły się trzy przyciski funkcyjne, z których dwa służą do regulacji głośności oraz zmiany utworów, zaś ostatni z nich odpowiada za zatrzymywanie/odtwarzanie muzyki oraz odbieranie i kończenie połączeń. Znajdziemy tutaj też oczywiście mikrofon, który pozwala na korzystanie z słuchawek jak z zestawu głośnomówiącego. 

P1290460

Akumulator jaki wykorzystany został w słuchawkach LAMAX Tips1 ma pojemność 60 mAh, pozwala on na około 5 godzin słuchania muzyki. Baterię ładujemy przy pomocy portu microUSB, który schowany został za plastikową zaślepką. Pełne naładowanie słuchawek zajmuje około dwóch godzin. 

Słuchawki LAMAX Tips1 są bardzo wygodne, przez co korzystanie z nich jest naprawdę przyjemne. Pasywna redukcja szumów jest zadowalająca, ale tylko w przypadku kiedy dobierzemy odpowiedni rozmiar gumowych nasadek. Gdy ucho będzie wypełnione dobrze dobraną nasadką, hałas zewnętrzny będzie dobrze redukowany. Dodatkowo, z słuchawek można swobodnie korzystać podczas treningu na siłowni, czy podczas biegania.  

P1290463

W kwestii dźwięku jest znacznie lepiej niż mogłoby się wydawać. Małe przetworniki, które wykorzystano w produkcji Tips1 potrafią zaskoczyć. Przede wszystkim posiadają one dość mocno wyczuwalne niskie tony, co może przypaść do gustu wielbicielom mocniejszego brzmienia. Na całe szczęście niskie tony nie zagłuszają pozostałych elementów dźwięku. Średnie i wysokie tony są obecne, jednak w pewnych momentach może ich brakować, zwłaszcza jeśli mówimy o wysokich tonach, które niekiedy są zbyt płytkie. Dźwięk jest dynamiczny i lekki oraz dobrze zbalansowany. W tym budżecie słuchawki LAMAX Tips1 wypadają naprawdę bardzo dobrze.  

Jeśli chodzi o jakość rozmów to jest ona dobra. Podczas testów nie pojawiły się szumy czy jakiekolwiek zakłócenia, a sam głos rozmówcy jest wyraźny. Głos osoby korzystającej z mikrofonu LAMAX Tips1 jest przepełniony niskimi tonami, jednak nie wpływa to w znaczący sposób na komunikację.  

P1290466

Jakie więc są słuchawki LAMAX Tips1? To bardzo dobre urządzenie w przystępnej cenie. Przede wszystkim oferują bardzo dobrą jakość dźwięku, którą niekiedy na próżno szukać w o wiele droższych urządzeniach. Jakość rozmów też jest zadowalająca, a wykonanie stoi na wysokim poziomie. Cena to 199 złotych i myślę, że jest to urządzenie godne tych pieniędzy.