Home > artykuł sponsorowany > Jakie urządzenie do parzenia kawy wybrać do domu?

Jakie urządzenie do parzenia kawy wybrać do domu?

Marzy Ci się pyszna aromatyczna kawa każdego ranka? Będziesz zaczynać dzień od dużego kubka latte ze spienionym mlekiem, czy może wolisz filiżankę espresso? Zależy Ci na czasie i szybkim przygotowaniu dużej ilości kawy, czy może wolisz celebrować chwilę jej parzenia i wykonywać kawę w ekspresie kolbowym we własnej kuchni? W nowoczesnych sklepach z akcesoriami dla kawoszy możesz wybrać takie urządzenia, które najbardziej będą odpowiadały twoim potrzebom.

Kawiarka, frenchpress… wybierz sposób na Twoją kawę

Aby cieszyć się znakomitą kawą każdego dnia, możesz zdecydować się na swój ulubiony sposób. Jeśli chcesz szybko przyrządzić kilka filiżanek kawy, świetnym pomysłem będzie zakup kawiarki Ancap lub frenchpressu. To ostatnie pozwala na zaparzenie kawy, a następnie na oddzielenie fusów od naparu. Kawiarka to urządzenie, które zaparza kawę za pomocą wrzącej wody, która przedostaje się przez sitko, a następnie ciśnienie powoduje, że do górnego zbiornika przedostaje się gotowa kawa. Do powstałego napoju możesz dodać to, co lubisz najbardziej: mleko zwykłe lub roślinne, aromatyczne przyprawy, lub wypić kawę w postaci espresso – wszystko zależy od tego, co lubisz. Elegancka kawiarka w klasycznym lub designerskim stylu to także świetny pomysł na upominek.

A może profesjonalny ekspres do kawy?

Cena ekspresu do kawy jest zależna od jego rodzaju, a także funkcji. Zwykły ekspres przelewowy to nieduży wydatek, a dzięki niemu zaparzysz dużą ilość kawy w dość krótkim czasie. Ekspresy kolbowe, dotąd kojarzone tylko z profesjonalnymi kawiarniami, również można dziś spotkać w prywatnych kuchniach. Wymagają one nieco zaangażowania i wiedzy o tym, w jaki sposób ręcznie parzyć za ich pomocą kawę. Jednak dla prawdziwych fanów tego napoju parzenie go w ekspresie kolbowym to prawdziwa celebracja, więc nie tylko nie jest to trudne, ale jest i przyjemne. Im więcej funkcji ma taki ekspres, tym będzie droższy. Możesz zdecydować się na ekspres z wbudowanym młynkiem, a także ze spieniaczem do mleka. Niech w Twoim domu zagości wspaniały zapach tego kochanego przez wszystkich napoju!