Home > artykuł sponsorowany > Jaki stół wybrać do domu?

Jaki stół wybrać do domu?

Stół jest jednym z najważniejszych mebli w domu. To przy nim spożywamy wszystkie posiłki i najczęściej zasiadamy w rodzinnym gronie. Przy stole także przyjmujemy gości. Dlatego właśnie warto zadbać o to, by wybrać jak najlepszy stół do swojego domu.

Stół w salonie lub jadalni

Zanim wybierzemy stół musimy wziąć pod uwagę to, gdzie ma on stać. Stół przede wszystkim powinien być w jadalni. Jednak zamiast odrębnego pomieszczenia, możemy wydzielić jakąś strefę jadalną w salonie albo w dużej kuchni. Kiedy już wiemy, gdzie będzie stał, możemy wybrać odpowiedni do wystroju całego pomieszczenia. To także jest ważne, aby wszystkie meble, na przykład w salonie, do siebie pasowały.

Mniejszy czy większy?

Wielkość stołu zależy od kilku czynników. Istotna jest tutaj głównie liczba osób w rodzinie oraz to, czy będziemy organizować przyjęcia, na których będzie więcej gości. Ponadto planując wielkość stołu, należy mieć na uwadze wielkość całego pomieszczenia, w którym stół ma stać oraz ilość miejsca przeznaczonego w kuchni czy salonie na stół. Przestrzeń przeznaczona na stół musi być na tyle duża, aby można było wygodnie wysunąć krzesła i usiąść, ale również wygodnie wstać i poruszać się wokół stołu. Istotną kwestią jest także kształt stołu – do wyboru są zarówno prostokątne, jak i okrągłe. Okrągły będzie idealny na środek pomieszczenia, a prostokątny z powodzeniem można ustawić w rogu.

Rodzina duża, a miejsca mało? To może rozkładany

Bardzo fajną opcją są stoły rozkładane. Są to niewielkie stoły, które można rozłożyć do większych rozmiarów w razie potrzeby. Jeśli mamy 4 osobową rodzinę, duży stół nie jest potrzebny, ale jeśli zdarza się nam urządzać przyjęcia, na których jest  kilkanaście osób czy nawet ponad 20, stół rozkładany będzie opcją idealną. Decydując się na taki stół należy jednak pamiętać o przeznaczeniu na niego odpowiedniej przestrzeni. Wydaje się bowiem, że nie trzeba jej wiele, jednak po rozłożeniu taki stół zajmie już sporo miejsca, a do tego trzeba dodać jeszcze krzesła. Te również warto kupić składane i łatwe do przechowywania, kiedy nie będą potrzebne.

Krzesła – kupować osobno czy razem ze stołem?

Kupując stół i krzesła mamy wybór – możemy kupić je oddzielnie (najpierw stół, a potem dopasować krzesła) albo w zestawie. Zestaw będzie lepszym rozwiązaniem. Za jednym zamachem kupujemy wszystko i mamy pewność, że krzesła są idealnie dopasowane do stołu, zarów