Home > PC i laptopy > iStudiez Pro – niezbędny dla studenta – recenzja

iStudiez Pro – niezbędny dla studenta – recenzja

Koniec semestru zimowego to dla uczniów ferie, a dla studentów zbliżająca się sesja. Jest to dobry czas na składanie obietnic, że od następnego semestru będziemy się uczyć systematycznie, byle tylko zaliczyć obecny. Aplikacja, którą dzisiaj będę opisywał, jest idealnym narzędziem, które pozwoli usystematyzować naszą pracę i sprawi, że nie będziemy się spóźniać pół godziny na każde zajęcia. Mowa o iStudiez Pro.

iStudiez jest tak naprawdę konglomeratem kilku prostych aplikacji połączonych w jedną, która, łącząc ich najważniejsze cechy, pozwala w łatwy sposób zarządzać planem zajęć, ocenami, zadaniami i egzaminami.
Plan lekcji, z jakim mamy do czynienia w szkole średniej, do najbardziej skomplikowanych nie należy. Trochę ciężej robi się, kiedy na studiach dostajemy plan w pliku XLS, a po otworzeniu widzimy trójkąty i kwadraty we wszystkich kolorach tęczy i przez pierwszy tydzień staramy się zrozumieć, o co w ogóle tam chodzi. Kiedy uda się już dowiedzieć, w jakiej grupie jesteśmy i na jakie zajęcia mamy chodzić, nadal jest to mało czytelne i łatwo pogubić się w zajęciach odbywających się co dwa tygodnie. Dlatego właśnie powstały aplikacje do planu zajęć, a iStudiez jest najlepszą tego rodzaju z jaką miałem do czynienia.

Menu główne zostało podzielone na 3 sekcje: Widok ogólny, Zadania oraz Harmonogram.

Widok ogólny

Główny kalendarz aplikacji, widzimy w nim wszystkie zaplanowane zadania, zajęcia na dany tydzień lub dzień. Łączy się z kalendarzem systemowym oraz innymi kalendarzami, więc bez problemu może służyć jako jedyna aplikacja do monitorowania zadań i wydarzeń. Kolory poszczególnych przedmiotów pozwalają łatwo zorientować się, jaki mamy plan na dany dzień nawet bez dogłębnego analizowania.

istudiez

Następnie mamy Zadania, które są swego rodzaju listą to-do. Znajdziemy tam wszystkie rzeczy, jakie planujemy zrobić, posortowane wedle naszego uznania według ważności, przedmiotu lub daty zakończenia.

assignments

Trzecim filarem jest Harmonogram. To tam na początku semestru ustalamy przedmioty, na jakie będziemy uczęszczać. Przy każdym można zobaczyć szczegóły kursów, czas w jakim się odbywają, oceny jakie dostaliśmy oraz ogólne podsumowanie zajęć. Tutaj można także edytować szczegóły związane z przedmiotem.

istudiez2

Synchronizacja

Funkcją, która spodoba się osobom korzystającym do nauki z różnych urządzeń, jest synchronizacja przez chmurę. Dodałeś zadanie na telefonie, które musisz wykonać na jutro, ale przed powrotem do domu rozładowała się bateria? Żaden problem, możesz je zobaczyć na komputerze, bo zostało od razu przesłane. Działa to między wszystkimi urządzeniami i odbywa się po dedykowanych serwerach.

istudiez1

Oceny

Śledzenie ocen nie jest łatwą sprawą, więc iStudiez umożliwia wpisywanie ich przy każdym przedmiocie. Łatwo można ustalić skalę, rodzaj oceny oraz sposób prowadzenia punktacji. Program liczy na bieżąco średnią, co może zmotywować do nauki, jeśli będzie niższa, niż oczekujemy.

Dowolna personalizacja – to jest to!

Program pozwala na ustalenie ustawowych dni wolnych od nauki, wpisanie prowadzących zajęcia oraz wiele innych bogatych opcji uzupełnienia planu zajęć. Przy pierwszym kontakcie pozytywnie zaskoczyła mnie ilość możliwości konfiguracji każdego przedmiotu oraz każdego typu zajęć. Oprócz prostego nadania nazwy czy dodania sali odbywania się zajęć, można je spersonalizować, dodając odpowiednie piktogramy przy laboratoriach z chemii, a inne przy ćwiczeniach z matematyki. Różne kolory czynią kalendarz przejrzystym oraz pozwalają się zorientować, czy danego dnia odbywają się jakieś obowiązkowe zajęcia, czy też może ten dzień jest luźniejszy i mamy same wykłady.

iPhone wcale nie jest gorszy

Aplikacja na iPhone’ie nie jest praktycznie pozbawiona żadnych funkcji względem tej desktopowej, no może z wyjątkiem zarządzania szczegółami danego przedmiotu, lecz nie uważam tego za znaczący minus. Działa płynnie. Jeśli sobie tego zażyczymy, wysyła powiadomienia o zbliżających się zajęciach, można też łatwo sprawdzić harmonogram bieżącego dnia czy zobaczyć, ile czasu zostało do końca zajęć. Jeszcze szybszym sposobem na sprawdzenie zadań do wykonania jest opcjonalny widget.
Użytkownicy Androida mają czego żałować, ponieważ iStudiez Pro jest niemal profesjonalnym narzędziem dla ucznia i studenta, miejmy nadzieję, że twórcy postanowią w końcu wydać ją i na ten system.

Podsumowanie

Dla osób chcących najpierw przetestować aplikację, zanim wydadzą na nią 2,99 euro na iPhone’ie lub około 10 euro na Windowsie i Maku, istnieje wersja Lite, okrojona z kilku funkcji, jednak pozwalająca się zorientować, czy program przypadnie nam do gustu. Dla mnie jest to narzędzie obowiązkowe, w które warto było zainwestować, ponieważ ułatwia mi organizację dnia oraz jest dobrym programem zbierającym rzeczy do zrobienia.

Oficjalna strona aplikacji: klik!

Autor tekstu:

Patryk Bijak – Niepoprawny optymista. Sportowiec, głownie biegacz. Spędza dnie na czytaniu o technologii i grach. Wciąż wierzy, że ropa naftowa jeszcze się odbije.