Home > Mobilne > iPhone 8 zostanie wyposażony w zupełnie nową funkcję – czytnik tęczówki oka

iPhone 8 zostanie wyposażony w zupełnie nową funkcję – czytnik tęczówki oka

Jak przystało na jubileuszową edycję jednego z najpopularniejszych smartfonów świata, tegoroczny iPhone 8 ma być urządzeniem wyjątkowym i bogato wyposażonym. Do listy przewidywanych obecnie elementów specyfikacji dołączył czytnik tęczówki oka umożliwiający odblokowanie telefonu spojrzeniem.

Nowa funkcjonalność ma między innymi na celu ułatwić uwierzytelnianie w mobilnych usługach takich jak Apple Pay. Choć wcześniej publikowane w mediach wiadomości zakładały, że Apple wprowadzi tego typu technologię w 2018 roku, zdecydowano się na zastosowanie jej nieco wcześniej, prawdopodobnie właśnie po to, by dodać jeszcze więcej smaczku do premiery iPhone’a 8 (lub iPhone’a X). Zajmujący się analizą finansową rynku mobilnego Ming-Chi Kuo sugeruje, że Apple skupi się bardziej na czujnikach rozpoznających twarz, a nie samą tęczówkę.

iPhone-x-main

Jako że w tym roku mamy zobaczyć trzy modele iPhone’ów różniące się rozmiarami ekranów i podzespołami, nie jest jeszcze pewne, czy skaner tęczówki obecny będzie tylko w topowym iPhone 8, czy także w mniejszych i słabiej wyposażonych 7S i 7S Plus. Niestety, również i tym razem Apple nieco spóźni się z rewolucyjnymi funkcjami – Samsung korzystał z czytnika tęczówki w nieszczęsnym Galaxy Note 7 i prawdopodobnie umieści go także w tegorocznym flagowcu Galaxy S8.

Źródło: TNW

Tomasz Hotloś