Home > Newsy > HTC pracuje nad nowym urządzeniem VR

HTC pracuje nad nowym urządzeniem VR

Według słów CFO HTC, Chia-lin Chang firma zaczyna iść w kierunku firmy zajmującej się głównie VR. Może jest to powiedziane odrobina na wyrost, ale fakt faktem dział mobilny HTC „ledwo zipie”, a projekt VR od HTC o nazwie HTC Vive daje sobie świetnie radę na rynku.

Pan Chang wspomniał również, że HTC pracuje nad nowym urządzeniem do wirtualnej rzeczywistości. Ciężko jednak mówić o Vive 2, gdyż stosunkowo niedawne CFO powiedział, że nowe urządzenie będzie czymś zupełnie innym. Sprzęt będzie na pewno kompatybilny z ostatnimi smartfonami HTC z serii „U”, ale nie będzie to kolejny zestaw do którego wkładamy telefon, co moim zdaniem jest dobrą wiadomością.

gsmarena_002

Jakkolwiek niejasno to brzmi, to i tak jest to całkiem solidna porcja informacji na temat nowego sprzętu od HTC. Na dzień dobry mam dwa wyobrażenia nowej zabawki, po pierwsze – i najbardziej oczywiste – będzie to kolejne urządzenie podobne do Gear VR lub do Daydream, ale tu pojawia się pewien problem, ponieważ ta wizja jest zbyt blisko konceptu telefonu wkładanego do gogli zakładanych na głowę, więc należy mieć nadzieje, iż HTC do swojego urządzenia dołoży ciekawe funkcje, których nie ma nigdzie indziej. Drugim pomysłem jaki przychodzi mi do głowy to wykorzystanie telefon HTC jako kontrolera w aplikacjach do wirtualnej rzeczywistości, a samo urządzenie zakładane na głowę będzie z telefonem współpracowało np. bezprzewodowo.

Musimy poczekać i liczyć na to, że HTC nie wyrzuci tego projektu do kosza.

źródło: GSMArena

Miłosz Kłosowski