Home > Gry > GTA V za darmo. Serwery Epic Games Store padły

GTA V za darmo. Serwery Epic Games Store padły

Grand Theft Auto V (GTA V) pomimo obecności na rynku gier komputerowych od siedmiu lat nadal jest niezwykle popularnym tytułem wśród graczy. Dużą tego zasługą jest dobrze starzejąca się grafika oraz ciągle wspierany tryb sieciowy, który firma Rockstar nadal rozwija i aktualizuje. Od dzisiaj do 21 maja w Epic Games Store dostaniemy darmową kopię właśnie gry GTA V. 

GTA V za darmo – problemy z serwerem Epic Games Store

Jak mogliśmy się spodziewać, zainteresowanie grą GTA V za darmo jest niezwykle wysokie. Tak wysokie, że serwery Epic Games Store nie wytrzymały. Wielu graczy ma problemy z dodaniem tego tytułu do swojego konta. Gdy to im się już uda, sam klient Epic nie pozwala na pobranie gry, wyświetlając stronę błędu 500 i komunikat w losowym języku (na przykład chińskim). Darmowe Grand Theft Auto V jest nie lada gratką nawet dla osób posiadających w swojej kolekcji tę grę. Epic Games udostępnia bowiem konta Premium, dające między innymi milion dolarów na start. Pieniądze te w zupełności wystarczą na zakup ładnego mieszkania, niezłej bryki czy otworzenie nielegalnego interesu w GTA Online. GTA V za darmo możecie pobrać (a raczej możecie spróbować) z tej strony.

GTA V wydane w 2013 roku nadal niezwykle popularne

Przypomnijmy, że gra GTA V została wydana 17 września 2013 roku i od tego czasu zainteresowanie graczy tym tytułem nie maleje. Na samą siódmą generację konsol GTA V sprzedało się w rekordowej liczbie. Grand Theft Auto V skupia się głównie na przestępczości w Los Santos, w stanie San Andreas. Lokacja wzorowana na Los Angeles pełna jest tajemniczych zakamarków i misji do wykonania przez gracza. Warto wspomnieć, że tylko w Polsce zaraz po premierze – w niecałą dobę, GTA V sprzedało się w 60 tysiącach egzemplarzy. W pierwszym roku od wydania w Stanach Zjednoczonych GTA V było najlepiej sprzedającym się tytułem pudełkowym, a w Wielkiej Brytanii gra byłą najlepiej sprzedającym się produktem w całej branży rozrywkowej. GTA V to również tytuł dosyć kontrowersyjny. W październiku 2013 roku raper Daz Dilliger złożył pozew o zaprzestanie dystrybucji Grand Theft Auto V z powodu rzekomego bezprawnego wykorzystania jego tytułu. W lipcu 2014 roku natomiast Lindsay Lohan postanowiła skorzystać z okazji i okskarżyła Rockstar Games o wykorzystanie jej podobizny bez zezwolenia. 

Źródło: Własne, Epic Games Store