Home > artykuł sponsorowany > Jakie gry są do wyboru? Jak wybrać odpowiednią?

Jakie gry są do wyboru? Jak wybrać odpowiednią?

Wielka popularność gier komputerowych sprawiła, że pytanie – w co zagrać, nie wydaje się takie oczywiste. Dostępnych jest mnóstwo ciekawych tytułów, kultowych gier, a przecież stale pojawiają się nowe, jeszcze lepsze. Jakby tego było mało, istnieją różne rodzaje, a to oznacza, że inne doznania będziemy mieli, tocząc boje w grę przygodową, sportową czy strategiczną. I właśnie w tym można się pogubić, bo nowe tytuły to jedno, ale jak przyporządkować poszczególne rozgrywki do konkretnej kategorii? W tym artykule dokładnie to opiszemy.

Zacznijmy od gier, które opisaliśmy we wstępie, czyli przygodowych, sportowych i strategicznych, bo są bardzo popularne, a następnie zobaczymy, czym charakteryzują się pozostałe kategorie.

Przygoda zawsze w cenie

Każdy marzy o przygodach, a w życiu nie zawsze są takie, jakie sobie wymarzyliśmy lub są, ale niezbyt bezpieczne. Dobrą alternatywą jest więc gra, w której niczym za dotknięciem czarodziejskiej różdżki zmieniamy się w fascynującą postać, od której często zależą losy świata. To idealne gry dla ludzi kochających zagadki, nierzadko bardzo intrygujące, a więc trzeba się charakteryzować spostrzegawczością oraz logicznym myśleniem.

Na sportowo

Również bardzo popularne, bo kto by nie chciał stać się, choć na chwilę znanym koszykarzem czy genialnym piłkarzem? Trzeba przyznać, że gry sportowe są coraz bardziej realistyczne, a więc wirtualne mecze są emocjonujące niczym spotkania rozgrywane w realu.

jakie-gry-sa-do-wyboru_2

Czy jestem dobrym strategiem?

Dla wszystkich, którzy uważają, że myślą strategicznie i dla tych, co nie są tego pewni, a chcą się sprawdzić. Tutaj bardziej niż w innych grach trzeba myśleć logicznie, za to nie są tu ważne takie umiejętności, jak wyjątkowy szybki refleks czy sterowanie joypadem lub myszką. W takich grach przydaje się też bardzo cierpliwość.

Opisane trzy rodzaje gier stoją wysoko w hierarchii każdego zainteresowanego tematem, ale przecież jest wiele innych możliwości, więc je poznajmy!

jakie-gry-sa-do-wyboru_3

Zręcznościowe, fabularne, a może symulacyjne

Każda z wymienionych ma coś ciekawego do zaoferowania. Gry zręcznościowe, do których zaliczyć można FPS (wśród graczy znane jako strzelanki na PC), bijatyki czy shootery wymagają od gracza całej palety zręczności: refleksu, logicznego myślenia oraz spostrzegawczości. W fabularnych (czyli JRPG oraz MMORPG) wcielamy się w rolę bohatera, którego stale, w miarę rozwijania się fabuły, ulepszamy. Podnosimy mu umiejętności, które stają się w przydatne w dalszych potyczkach. Symulacyjne zaś to zupełnie inny typ gier – w nich możemy sprawdzić się wirtualnie w różnych sytuacjach, na przykład latając helikopterem czy samolotem. Są bardzo realistyczne, więc doznania się niesamowite, na długo zapadają w pamięć.

Jeśli do tego dodamy jeszcze edukacyjne – przeznaczone dla najmłodszych, to mamy całą paletę najczęściej spotykanych gier. Dzięki temu czytelnemu podziałowi łatwiej wybrać grę, która rzeczywiście będzie pasowała do tego, co lubimy i w co jesteśmy bardziej sprawni.