Home > Gry > Gears of War 2, Red Dead Redemption i Portal 2 w 4K na Xbox One X

Gears of War 2, Red Dead Redemption i Portal 2 w 4K na Xbox One X

Środowisko graczy obiegła informacja prosto od przedstawicieli PR’u Xbox Polska, w którym „zieloni” poinformowali o aktualizacji jednych z lepszych gier wszech czasów do natywnej rozdzielczości 4K.

Xbox One X Enchanced

Red Dead Redemption, Gears of War 2 oraz Portal 2 dostały aktualizację do natywnego 4K na konsolę Xbox One X. Do niedawna mowa była tylko o wstecznej kompatybilności na słabszej wersji konsoli, ale od dnia dzisiejszego posiadacze „iksa” mogą cieszyć się jeszcze piękniejszą grafiką na swoich konsolach. Jak wiadomo Xbox One X powstał właśnie z myślą o graniu w natywnym 4K, co udało się osiągnąć gigantowi z USA, jednak brak świetnych tytułów oraz mało ekskluzywnych gier, które mogły by wykorzystać moc konsoli równało się z mniejszym zainteresowaniem ze strony graczy. Skorzystało na tym Sony, które posiadając istne majstersztyki w postaci Uncharted 4 Kres Złodzieja czy nadchodzącego God of War podniosło statystyki sprzedaży PS4 Pro.

Dlatego też Microsoft postanowił dać namiastkę tego co może ich najnowsza maszyna w postaci ulepszeń świetnych gier.

Red Dead Redemption

Taki ruch ze strony Xboxa to dobra okazja do odświeżenia sobie historii w grze Rockstara, bo jak wiadomo coraz bliżej część druga świetnego westernu. Wszyscy z zapartym tchem czekają na kolejny tytuł studia z gwiazdą, które po sukcesie GTA V jest numer jeden twórców gier na świecie.Dodatkowo motywuje fakt, że gra na konsoli Xbox One X będzie działać o niebo lepiej, nie mówiąc już o wyglądzie, gdyż na starym Xbox One, lub jeszcze starszą 360 RDR potrafił czasem mieć nawet spadki do 20 klatek na sekundę co potrafiło zdenerwować niejednego fana tej gry.

Portal 2 i Gears of War 2

Portal to wśród graczy tytuł, który niejednemu sprawił wiele trudności. Gra ma za zadanie rozbudzić intensywne myślenie, bo mechanika i rozwiązania wymagają podejścia „z głową”.
Jest to jedna z trudniejszych gier pod względem techniki i rozgrywki, z pewnością nie jest dla każdego, ale informacja o podrasowaniu do 4K jest kolejnym powodem aby z powrotem sięgnąć po ten tytuł.

Gears of War 2 to natomiast znany głównie wśród graczy konsol spod znaku X, choć zapewne każdy gracz usłyszał o tym tytule. Gra, która napędzała sprzedaż poprzedniej generacji konsol od Microsoftu, podbiła serca graczy, a Marcus Fenix stał się ikoną „zielonych”. Gears of War to świetna odpowiedź giganta z USA na Uncharted od Sony. Obie te gry to fachowa robota i na wieść o aktualizacji do 4K niemal pewne jest, że większość graczy posiadających Xbox One X sięgnie po ten tytuł jeszcze raz, a Ci którzy jeszcze jakimś cudem nie grali w Gears of War 2 mają ku temu idealną okazje, aby nadrobić i cieszyć się świetnym tytułem.

Źródło: Xbox One Polska

Autor: Szymon „Soter” Setlak